Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
28 marca 2014

Oszuści chcieli wynająć nie swoje mieszkanie

Oszuści chcieli wynająć nie swoje mieszkanie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

38-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju została zatrzymana w związku z podszywaniem się pod właścicielkę mieszkania i wyłudzeniem 2 tysięcy złotych.

W połowie marca do jastrzębskiej komendy zgłosiła się para, która została oszukana na 2 tysiące złotych podczas wynajmu mieszkania. Na jednym z portali internetowych pojawiło się atrakcyjne ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Kiedy para skontaktowała się z właścicielką lokalu, ale okazało się, że ta leży w szpitalu i nie będzie mogła osobiście uczestniczyć w zawarciu umowy.

- Rzekomo w jej imieniu na umówione spotkanie przyszedł syn, który przekazał umowę najmu, pobrał niespełna 2 tysiące złotych zaliczki i wręczył pokrzywdzonym, jak się później okazało, niepasujące do mieszkania klucze - informuje policja.

Wtedy kontakt z rzekomą właścicielką mieszkania, urwał się. Okazało się, że kobieta, która oferowała lokal wcale nie była jego właścicielem, a sam go wynajmowała. Podczas przesłuchania przyznała się, że wszystko wymyśliła ze względu na trudna sytuację finansową. Teraz jastrzębianka może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
wasza ćam.29.03.2014 21:25

zadziałały mechanizmy wolnorynkowe.

tak28.03.2014 18:36

trzeba być frajerem żeby się dać tak w trąbę zrobić,wcale bym tej kobiety nie karał,gdzie był akt notarialny,dowód i tak dalej,dobrze że nie powiedzieli że właściciel umarł a oni przyszli w imieniu jego

Dawid28.03.2014 14:50

Kij z wyrokiem;) Jak nigdy tych pieniędzy nie odzyskają;)

obrońca28.03.2014 14:05

Odda 4 tysiące i powinna być wolna. Do czasu oddania musi się żywić sama więzieniu.

Jim28.03.2014 11:57

Nawet do 8 lat za 2000zł?!?!?!?!?! AMBER Gold okradło na kilkaset milionów i grozi mu do 15 lat! Hm, czyli jak kraść to miliony?