Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
28 marca 2014

Oszuści chcieli wynająć nie swoje mieszkanie

Oszuści chcieli wynająć nie swoje mieszkanie
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

38-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju została zatrzymana w związku z podszywaniem się pod właścicielkę mieszkania i wyłudzeniem 2 tysięcy złotych.

W połowie marca do jastrzębskiej komendy zgłosiła się para, która została oszukana na 2 tysiące złotych podczas wynajmu mieszkania. Na jednym z portali internetowych pojawiło się atrakcyjne ogłoszenie o wynajmie mieszkania. Kiedy para skontaktowała się z właścicielką lokalu, ale okazało się, że ta leży w szpitalu i nie będzie mogła osobiście uczestniczyć w zawarciu umowy.

- Rzekomo w jej imieniu na umówione spotkanie przyszedł syn, który przekazał umowę najmu, pobrał niespełna 2 tysiące złotych zaliczki i wręczył pokrzywdzonym, jak się później okazało, niepasujące do mieszkania klucze - informuje policja.

Wtedy kontakt z rzekomą właścicielką mieszkania, urwał się. Okazało się, że kobieta, która oferowała lokal wcale nie była jego właścicielem, a sam go wynajmowała. Podczas przesłuchania przyznała się, że wszystko wymyśliła ze względu na trudna sytuację finansową. Teraz jastrzębianka może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
wasza ćam.29.03.2014 21:25

zadziałały mechanizmy wolnorynkowe.

tak28.03.2014 18:36

trzeba być frajerem żeby się dać tak w trąbę zrobić,wcale bym tej kobiety nie karał,gdzie był akt notarialny,dowód i tak dalej,dobrze że nie powiedzieli że właściciel umarł a oni przyszli w imieniu jego

Dawid28.03.2014 14:50

Kij z wyrokiem;) Jak nigdy tych pieniędzy nie odzyskają;)

obrońca28.03.2014 14:05

Odda 4 tysiące i powinna być wolna. Do czasu oddania musi się żywić sama więzieniu.

Jim28.03.2014 11:57

Nawet do 8 lat za 2000zł?!?!?!?!?! AMBER Gold okradło na kilkaset milionów i grozi mu do 15 lat! Hm, czyli jak kraść to miliony?