Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
3 kwietnia 2014

Strategia bez strategii. Sprawa oświaty

Strategia bez strategii. Sprawa oświaty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Na ostatniej sesji rady miasta, władze miasta przedstawiły "Strategię rozwoju oświaty na lata 2014-2020". Nie wszyscy są jednak z niej zadowoleni, bo dokument nie zawiera, jakby się można było spodziewać, konkretnych planów na przyszłość.

Niektórzy radni nie kryli oburzenia tym, że dokument strategii otrzymali zbyt późno i nie mieli okazji zapoznania się z czterdziestoma dwoma stronami tekstu. Sama treść też budzi zastrzeżenia, bo jak twierdzą radni i dyrektorzy szkół, dokument jest tylko diagnozą aktualnego stanu oświaty.

- To nie jest strategia, to nie jest wizja oświaty. To zwykła diagnoza za miniony okres - mówi Elżbieta Siwiec, radna PO, a zarazem nauczycielka.

Na ostatniej sesji, która odbyła się pod koniec marca, dyskutowano nad dokumentem strategii rozwoju oświaty. Zaproszeni zostali m.in. dyrektorzy szkół, którzy mieli włączyć się do dyskusji. Nie otrzymali jednak samego dokumentu, na którego temat mieli się wypowiadać. A to oni, jako najbardziej zainteresowana strona chceli poznać wizję miasta na temat oświaty.

Jak mówili później radni PO podczas konferencji prasowej, to właśnie potencjał dyrektorów placówek oświatowych powinien być wykorzystany do stworzenia strategii.

Pod koniec sesji, radni przegłosowali uchwałę, która obliguje prezydenta do stworzenia "realnej" strategii rozwoju oświaty w naszym mieście.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł

Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła Wygrać milion, czyli ciekawa szkoła

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość03.04.2014 22:30

superrrrrrrr, też chcę taką robotę... Kawki, herbatki, strategie, uchwały... Ciekawe ile się zarabia będąc w radzie, bo sądzę, że niewiele, skoro sesje o których słyszałem przypominają chocholi taniec. Przynajmniej te, o których tu czytałem...

nauczyciel03.04.2014 20:15

Najlepsza strategia to mieć emeryturę i pracować na cały etat.patrz. Pani Siwiec. Z powodu tej Pani bo jest radną zwolniono 2 młode nauczycielki to jest strategia. Brawo!!!

Gość03.04.2014 16:17

Jastrzębie Zdrój to światowe centrum turystyki.

Gość03.04.2014 14:53

Strategia oświaty zgodna z kierunkiem jedynie słusznej partii rządzącej. Nadal produkować tłuków. Inteligencja nie ma prawa powstać.

jola03.04.2014 11:59

wybory radnych i prezydenta, czyli samorządowe, już na jesieni. szykują się zmiany

Gość03.04.2014 9:59

Wymienić,wymienić te władzę przy najblizszej okazji...nowych wyborów!!