Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 kwietnia 2014

Chował 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Chował 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 58-latka, który posiadał prawie 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynoszą około 166 tysięcy złotych.

W czwartek po południu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę passata, który według wcześniejszych ustaleń mógł przewozić nielegalne wyroby tytoniowe.

- W bagażniku prowadzonego przez 58-latka pojazdu znaleziono 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na tym jednak nie koniec, bowiem dalsze czynności doprowadziły śledczych do kolejnego odkrycia. Na jednej z działek w powiecie cieszyńskim kryminalni ujawnili ukryte w altance znaczne ilości papierosów - informuje policja.

Zabezpieczono łącznie prawie 11 tysięcy paczek, które miały trafić do sprzedaży. Policjanci wyliczyli, że wartość należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi około 166 tysięcy złotych. Właścicielowi nielegalnego towaru grożą 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
ekonom05.04.2014 5:37

Wielka szkoda ale nie Skarbu Państwa bo im będzie ciągle mało! Powiem szczerze,że jadąc w inne województwo paliwo kupuję u handlarzy jest o 40% taniej!i jakością nie odbiega od norm bo silnika nie zatarłem. Mam pytanie do rządzących;dlaczego nie zrobicie tak, by handlarze z zagranicy kupowali nasz towar? a wówczas takich przypadków jak ten na pewno by nie było.Najlepiej napisać;w celu poprawy zdrowia podnosimy cenę papierosów i alkoholu! dobra jak mawiają małolaci ,,ŚCIEMA"

Artór04.04.2014 20:50

Biedny skarb państwa ;(

hejka04.04.2014 16:30

I to ma być ta wolność, akcyzy, zezwolenia, okradanie obywateli na każdym kroku. Zacytuję klasyka: "Za komuny było lepiej, władza kradła, ale tym na dole też pozwalano kraść. A teraz władza kradnie nadal, ale tym na dole nie pozwalają" - mniej więcej tak - swobodny cytat z filmu Arizona.