Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
EkoOkna
4 kwietnia 2014

Chował 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy

Chował 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Policjanci z Jastrzębia zatrzymali 58-latka, który posiadał prawie 11 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynoszą około 166 tysięcy złotych.

W czwartek po południu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę passata, który według wcześniejszych ustaleń mógł przewozić nielegalne wyroby tytoniowe.

- W bagażniku prowadzonego przez 58-latka pojazdu znaleziono 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na tym jednak nie koniec, bowiem dalsze czynności doprowadziły śledczych do kolejnego odkrycia. Na jednej z działek w powiecie cieszyńskim kryminalni ujawnili ukryte w altance znaczne ilości papierosów - informuje policja.

Zabezpieczono łącznie prawie 11 tysięcy paczek, które miały trafić do sprzedaży. Policjanci wyliczyli, że wartość należności podatkowych na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wynosi około 166 tysięcy złotych. Właścicielowi nielegalnego towaru grożą 3 lata więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
ekonom05.04.2014 5:37

Wielka szkoda ale nie Skarbu Państwa bo im będzie ciągle mało! Powiem szczerze,że jadąc w inne województwo paliwo kupuję u handlarzy jest o 40% taniej!i jakością nie odbiega od norm bo silnika nie zatarłem. Mam pytanie do rządzących;dlaczego nie zrobicie tak, by handlarze z zagranicy kupowali nasz towar? a wówczas takich przypadków jak ten na pewno by nie było.Najlepiej napisać;w celu poprawy zdrowia podnosimy cenę papierosów i alkoholu! dobra jak mawiają małolaci ,,ŚCIEMA"

Artór04.04.2014 20:50

Biedny skarb państwa ;(

hejka04.04.2014 16:30

I to ma być ta wolność, akcyzy, zezwolenia, okradanie obywateli na każdym kroku. Zacytuję klasyka: "Za komuny było lepiej, władza kradła, ale tym na dole też pozwalano kraść. A teraz władza kradnie nadal, ale tym na dole nie pozwalają" - mniej więcej tak - swobodny cytat z filmu Arizona.