Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
10 kwietnia 2014

Akcja policji: pierwsza pomoc zamiast mandatu

W środę jastrzębska policja przeprowadziła akcję, w ramach której każdy zatrzymany do kontroli sprawca wykroczenia mógł zamienić mandat na krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy

Jastrzębscy policjanci oraz ratownicy medyczni chcieli w ten sposób zachęcić kierowców do prawidłowych zachowań na drodze. Akcja prowadzona była w związku kampanią "Idż-jedź-żyj - Rok Pieszego 2014".

- Według Światowej Organizacji Zdrowia, do 2020 roku wypadki drogowe staną się najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci. Dotykają one głównie ludzi w młodym i średnim wieku, bowiem aż w 67% wszystkich zdarzeń biorą udział osoby poniżej 45 roku życia. Prowadzone wczoraj działania miały uzmysłowić uczestnikom ruchu drogowego, że zagrożenia na drodze często spowodowane są niewłaściwymi zachowaniami za kierownicą - informuje jastrzębska komenda policji.

W akcję na jastrzębskich ulicach zaangażowani byli policjanci z drogówki oraz ratownicy medyczni. Wszyscy kierowcy, którzy w związku z popełnionym wykroczeniem zostali wczoraj zatrzymani do kontroli, mogli dokonać wyboru pomiędzy mandatem a krótkim instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Działania cieszyły się dużym uznaniem wśród kierowców, dlatego w przyszłości niewątpliwie będą one kontynuowane - komentują policjanci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
196213.04.2014 11:32

500 zł w kieszeni dziś ,pozytywna akcja :)

An10.04.2014 23:08

Jestem pod wrażeniem, że ktoś na coś tak mądrego wpadł! Pierwszy raz to napiszę... gratulacje dla Policji za taką inicjatywę.