Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
10 kwietnia 2014

Akcja policji: pierwsza pomoc zamiast mandatu

W środę jastrzębska policja przeprowadziła akcję, w ramach której każdy zatrzymany do kontroli sprawca wykroczenia mógł zamienić mandat na krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy

Jastrzębscy policjanci oraz ratownicy medyczni chcieli w ten sposób zachęcić kierowców do prawidłowych zachowań na drodze. Akcja prowadzona była w związku kampanią "Idż-jedź-żyj - Rok Pieszego 2014".

- Według Światowej Organizacji Zdrowia, do 2020 roku wypadki drogowe staną się najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci. Dotykają one głównie ludzi w młodym i średnim wieku, bowiem aż w 67% wszystkich zdarzeń biorą udział osoby poniżej 45 roku życia. Prowadzone wczoraj działania miały uzmysłowić uczestnikom ruchu drogowego, że zagrożenia na drodze często spowodowane są niewłaściwymi zachowaniami za kierownicą - informuje jastrzębska komenda policji.

W akcję na jastrzębskich ulicach zaangażowani byli policjanci z drogówki oraz ratownicy medyczni. Wszyscy kierowcy, którzy w związku z popełnionym wykroczeniem zostali wczoraj zatrzymani do kontroli, mogli dokonać wyboru pomiędzy mandatem a krótkim instruktażem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Działania cieszyły się dużym uznaniem wśród kierowców, dlatego w przyszłości niewątpliwie będą one kontynuowane - komentują policjanci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
196213.04.2014 11:32

500 zł w kieszeni dziś ,pozytywna akcja :)

An10.04.2014 23:08

Jestem pod wrażeniem, że ktoś na coś tak mądrego wpadł! Pierwszy raz to napiszę... gratulacje dla Policji za taką inicjatywę.