Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
25 kwietnia 2014

Bez prawa jazdy, z zakazem i niesprawnym autem

Bez prawa jazdy, z zakazem i niesprawnym autem
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

19-letni mieszkaniec Jastrzębia może w więzieniu spędzić nawet 3 lata za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Kierowca jechał samochodem bez ważnego przeglądu i z zakazem prowadzenia pojazdów.

W czwartek policjanci z drogówki, skontrolowali kierowcę BMW, który jechał bez zapiętych pasów i z niesprawnym reflektorem. Po sprawdzeniu 19-latka w bazie danych okazało się, że ma wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dlaczego? Bo wcześniej prowadził samochód bez posiadania prawa jazdy. Tym razem było podobnie.

- Dalszy los mieszkańca Jastrzębia leży teraz w rękach sądu. Za lekceważenie wyroku sądu grożą mu 3 lata więzienia - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość z doświadczeniem27.04.2014 18:53

19 latek będzie miał spokojne życie z małymi niewygodami. Jeśli pójdzie siedzieć! Prawdopodobnie nie pójdzie. A powinien zostać odesłany do budowy dróg, czy osuszania podmokłych terenów. A może jako drwal. Musiałby zarobić na siebie a nam zwracać koszty sądowe oraz karę finansową.

glupek26.04.2014 23:43

nie rozumie tego za brak prawka jest 500 i i tyle

juhas26.04.2014 12:02

Nasze prawo jest bardzo pobłażliwe dla kierowców pijaków także podejrzewam że dostanie tylko wyrok w zawieszeniu...Jakby dawali z automatu po 5 lat za jazdę po pijaku to by nie jeździli pod wpływem-jestem tego pewien.

Gość25.04.2014 22:13

Jak dla mnie, za coś takiego powinno być więcej jak 3 lata. Jazda bez upoważnień, bez sprawnego pojazdu to bezpośrednie zagrożenie życia innych. Powinny być większe kary dla kierowców. Zapobiegać przed a nie po fakcie (wypadku) jak coś się stanie.
Jak dla mnie 5 lat to jest absolutne minimum.

Anonim25.04.2014 13:48

Ten egzemplarz jest jeszcze sprawny. Reflektor też jest sprawny tylko zaparowany...

Gość25.04.2014 12:37

Jak miał mieć ważny przegląd techniczny skoro BMW spotykane w Jastrzębiu spawa się z dwóch egzemplarzy?