Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
25 kwietnia 2014

Bez prawa jazdy, z zakazem i niesprawnym autem

Bez prawa jazdy, z zakazem i niesprawnym autem
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

19-letni mieszkaniec Jastrzębia może w więzieniu spędzić nawet 3 lata za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Kierowca jechał samochodem bez ważnego przeglądu i z zakazem prowadzenia pojazdów.

W czwartek policjanci z drogówki, skontrolowali kierowcę BMW, który jechał bez zapiętych pasów i z niesprawnym reflektorem. Po sprawdzeniu 19-latka w bazie danych okazało się, że ma wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dlaczego? Bo wcześniej prowadził samochód bez posiadania prawa jazdy. Tym razem było podobnie.

- Dalszy los mieszkańca Jastrzębia leży teraz w rękach sądu. Za lekceważenie wyroku sądu grożą mu 3 lata więzienia - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami Biegał półnagi po ulicy. Został skuty kajdankami

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość z doświadczeniem27.04.2014 18:53

19 latek będzie miał spokojne życie z małymi niewygodami. Jeśli pójdzie siedzieć! Prawdopodobnie nie pójdzie. A powinien zostać odesłany do budowy dróg, czy osuszania podmokłych terenów. A może jako drwal. Musiałby zarobić na siebie a nam zwracać koszty sądowe oraz karę finansową.

glupek26.04.2014 23:43

nie rozumie tego za brak prawka jest 500 i i tyle

juhas26.04.2014 12:02

Nasze prawo jest bardzo pobłażliwe dla kierowców pijaków także podejrzewam że dostanie tylko wyrok w zawieszeniu...Jakby dawali z automatu po 5 lat za jazdę po pijaku to by nie jeździli pod wpływem-jestem tego pewien.

Gość25.04.2014 22:13

Jak dla mnie, za coś takiego powinno być więcej jak 3 lata. Jazda bez upoważnień, bez sprawnego pojazdu to bezpośrednie zagrożenie życia innych. Powinny być większe kary dla kierowców. Zapobiegać przed a nie po fakcie (wypadku) jak coś się stanie.
Jak dla mnie 5 lat to jest absolutne minimum.

Anonim25.04.2014 13:48

Ten egzemplarz jest jeszcze sprawny. Reflektor też jest sprawny tylko zaparowany...

Gość25.04.2014 12:37

Jak miał mieć ważny przegląd techniczny skoro BMW spotykane w Jastrzębiu spawa się z dwóch egzemplarzy?