Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
30 kwietnia 2014

Adamek: Dlaczego prezes nie wyjdzie do ludzi?

  • Adamek: Dlaczego prezes nie wyjdzie do ludzi?
  • Adamek: Dlaczego prezes nie wyjdzie do ludzi?
  • Adamek: Dlaczego prezes nie wyjdzie do ludzi?
  • Adamek: Dlaczego prezes nie wyjdzie do ludzi?
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę 30 kwietnia, pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyła się kolejna pikieta absolwentów szkół górniczych. Na manifestacji pojawił się również Tomasz Adamek.

Środowa pikieta to kolejny protest młodych ludzi przeciwko polityce zatrudniania JSW. Spółka będzie zatrudniać pracowników tylko do spółki-córki "JSW Szkolenie i Górnictwo", przez co zatrudnieni nie otrzymają części przywilejów.

Absolwentów szkół górniczych przyjechał wesprzeć kandydata do europarlamentu, Tomasz Adamek z Solidarnej Polski. Jak powiedział, całkowicie popiera stanowisko protestujących. Uważa, że spółka powinna się wywiązać z umów.

- Dlaczego prezes nie wyjdzie i powie im dlaczego nie pracują? Bierze półtorej bańki rocznie, siedzi w krawacie i się śmieje, a młodzi nie mają co do garnka włożyć - mówił Tomasz Adamek.

Tym czasem JSW poinformowało, że do firmy JSW Szkolenie i Górnictwo zostało złożonych już 2500 podań o pracę. Już w maju do pracy zostanie przyjętych ponad 150 osób.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (59)
Daro03.05.2014 12:50

Ludziska, przecież są miejsca pracy, zawsze było i jest, że zarabia się mniej na początku a po kilku latach coraz więcej. Stawki są publikowane w BIP-ie zwłaszcza na państwowych posadach, można przeczytać ile się będzie zarabiać. Tylko jedna zasada, trzeba chcieć pracować i się dokształcać na kursach, a nie ciągłe zwolnienia L-4 bo katarek, kombinacje, i inne matactwa jak to pracować, a się nie narobić. Sprawdźcie oferty pracy to zobaczycie, że jest praca zwłaszcza po studiach elektrycy, mechanicy, górnicy, nie patrzcie tylko na kopalnie, ale w innych firmach czy instytucjach.

krzychukrzychu03.05.2014 10:03

Od 2007 roku pewien człowiek, który nie potrafi wymawiać głoski "R", dobitnie pokazuje, że obiecać to nie grzech. Nic Was to nie nauczyło.

Młodzi! Pokażcie Wasze umowy z JSW. Moment, chwila... Jak to nie macie...?
Czyli nie macie żadnych umów, staracie się o pracę w JSW i pierwsze co robicie - Wyzywacie prezesa firmy od najgorszych?

Przyznam szczerze, że bardzo oryginalne. Będę się bacznie przyglądał, gdyż jestem ciekaw efektu. Cóż zdziała kolejne pokolenie robione przez związki w ch***.

Pozdrawiam

Hajer02.05.2014 21:27

Malkontenci, podziekujcie swoim rodzica, czy o taka polske walczyli? Robotnicy obalili ustroj w ktorym sie mieli dobrze, zarzneli kure znoszaca zlote jaja. Bo czy terez z jednej wyplaty idzie utrzymac rodzine? Wezmy takiego Lecha Walese, mial bodaj siedmioro dzieci, sam pracowal w stoczni jako robotnik mial mieszkanie i dzieci glodem ie przymieraly. A teraz?

Herr Fick02.05.2014 6:29

Zarzucacie młodym pazerność.

Nie - to nie jest pazerność. To jest walka o przeżycie.
Postąpili jak mężczyźni wybierając zawód bardzo trudny, by w przyszłości, jako głowa rodziny, zapewnić jej godny byt.

I proszę - nie piszcie więcej o pazerności, bo mnie skręca. Oni nie dostaną nawet połowy najniższej niemieckiej pensji. To nie oni są winni temu, że płaca w Polsce stoi w miejscu od 2008 roku, a ceny idą w górę.
To Platforma dba o to, by Polakom żyło się lepiej.

.Adam01.05.2014 22:38

Ilu z was ma umowę o zatrudnienie po ukończeniu szkoły?? ŻADEN!!! Szkoła dostała deklaracje.

Ti jak napisać " po naszej szkole łatwiej o prace" ale po 4 latach zmienia się sytuacja i pracy nima lub jest mniej płatna.
Ja bym Wam dał 2100 i zero kartek oraz dodatków.

jama gama 01.05.2014 18:15

a gdzie jas he he kilmiczak tarsiewicz szereda czy rutkowski gdzie byli he he

Do Hipokryci01.05.2014 18:06

A kto ze zwolenników chcę na nich głosować ? Niewielu. Tacy bardziej nierozumni.

Pokaż wszystkie opinie (59)