Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
1 maja 2014

Nowe autobusy PKM już jeżdżą po drogach

Nowe autobusy PKM już jeżdżą po drogachZobacz więcej zdjęć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 1 maja po jastrzębskich drogach jeżdżą nowe autobusy. W środę, 30 kwietnia oficjalnie zaprezentowano nowe nabytki Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

W ręce PKM-u trafiło 15 nowoczesnych wydzierżawionych autobusów o wysokim standardzie. Jest to dziesięć pojazdów marki Solaris, cztery mercedesy oraz jeden autobus firmy VDL.

Autobusy są wyposażone w klimatyzację, są niskopodłogowe, a niektóre z nich mają dodatkową kładkę, która umożliwi wjazd np. niepełnosprawnym na wózku.

30 kwietnia na placu PKM odbyła się oficjalna prezentacja pojazdów. Oprócz władz przedsiębiorstwa, MZK, władz samorządowych pojawił się też ksiądz, który poświęcił nowe nabytki. Później uczestnicy spotkania udali się na krótką przejażdżkę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
AleDom13.09.2014 23:44

@gość: http://sjp.pwn.pl/szukaj/okno.html.  Okno nie musi się otwierać. Nawet nie musi być w nim szyby ;)

Gość08.05.2014 0:24

AleDom - Rozróżniasz okno (okno się otwiera) od wstawionej, nieotwieranej w żaden sposób szyby?

AleDom02.05.2014 10:19

Ale okna to nie klima. Utrzymanie klimy kosztuje a PKM nie stoi za dobrze finansowo. Przecież była ostatnio awantura z A21. MZK klimy nie wymaga (w Wodzisławiu UM wymaga a i tak prywaciarz jej nie ma, to co tam wyrabia to cyrk). Dopóki PKM będzie musiał konkurować z prywaciarzami a głównym kryterium przetargów będzie cena to nic w tej materii się nie zmieni. Gdybyście przeczytali SIWZ wiedzielibyście że opis o ilości i wielkości okien się tam znalazł. Większość Sprinterów Mikrusa posiada klimę.

do www02.05.2014 10:07

"zaczymywać" hahahah kup sobie słownik. A z tym rozkładem to prawda tyle że na stronie konkurencyjnego portalu w dziale komunikacja. I to, że przez te kilka dni na przystankach były porozklejane nowe rozkłady, a starych nie zostawiono też prawda.

btw02.05.2014 9:25

Wszystko fajnie, ale akurat klimy to w nich nie ma.

AleDom01.05.2014 22:28

Autobus bez okien? Są okna, nawet otwierane.

Gość01.05.2014 22:09

Najgorsze jest to, że w tych nowoczesnych autobusach nie ma okien, a klimatyzacji nie widziałem włączonej w naszym PKM nigdy. Powodzenia w letnie upały. Już wolę jechać starym złomem i sobie okno otworzyć przed sobą.

Pokaż wszystkie opinie (13)