Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
1 maja 2014

Samochód bez kierowcy potrącił kobietę z dzieckiem

Samochód bez kierowcy potrącił kobietę z dzieckiem
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

29 kwietnia na ulicy Turystycznej doszło do nieszczęśliwego wypadku. Zaparkowany samochód stoczył się z górki i  wjechał w kobietę i jej rocznego wnuka.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 29 kwietnia po południu, przy pawilonach na ulicy Turystycznej. 73-letni kierowca dacii zaparkował przed sklepem i udał się na zakupy. Podczas jego nieobecności samochód stoczył się ze skarpy i wjechał w 60-latkę oraz wózek, w którym znajdował się jej roczny wnuk.

Dwie osobie trafiły do szpitala. Chłopiec wrócił do domu jeszcze tego samego dnia. Kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała pozostała na obserwacji w szpitalu.

Jak informuje policja, przyczyną zdarzenia było niewłaściwe zabezpieczenie pojazdu przez 73-latka. Właściciel samochodu był trzeźwy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
LTD04.05.2014 23:23

piotr, ty masz na blachach SWD, w prawo skręcasz od lewej krawędzi, a po mieście jeździsz 40km/h, nie wiesz gdzie są i do czego służą lusterka, wbijasz bieg dopiero gdy przypadkiem zauważysz zielone światło, nie świeci ci lewa przednia lampa, kierunkowskaz uruchamiasz podczas manewru, a za każdym wsiadaniem do tiko rąbiesz się w głowę... oddaj te papiery do urzędu i kup se miesięczny.

piotr04.05.2014 11:10

Do pana zawodowego kierowcy jak dla mnie te badania psycho co przechodzicie to ze dwa razy w roku wasza jazda też ma wiele do życzenia ,bo jak się patrze na kierowców autobusów ,tirów,dostawczaków to myślę że może niczym się nie różnicie żeby pouczać trzeba być samemu w porządku

Ubaw04.05.2014 11:08

Przestałem dziwić się, że kierowcy w jastrzębiu kierowcy nie potrafią jeździć, kiedy zobaczyłem, jak INSTRUKTOR Jazdy przyjechał po kursantkę i nie potrafił wjechać tyłem między dwa samochody zaparkowane w odległości około 4,5 m od siebie . Skoro instruktor nie potrafi wykonać mała Toyką takiego manewru, to czego on może nauczyć?

Do 02.05.2014 17:1603.05.2014 13:50

Ja jestem, żeby niezbyt rozgarniętych zamykać w szpitalach i żeby pobierać od nich narządy do przeszczepu.

do only02.05.2014 17:16

wcale ma nie jeździć, jesli zabija innych. Niech od razu idzie do hospicium i tam przeczeka swoje ostatnie dni! Na pewno zmienilibyście zdanie, gdyby wam dziecko przejechał !!!

only01.05.2014 21:09

A czym ma jeździć? Pociagami?

do "czytelnik"01.05.2014 20:48

ręczny nie jest panaceum na pozostawienie samochodu, kierowca ma obowiązek zabezpieczenia samochodu w odpowiedni sposób, jaki? np. ręczny + pierwszy bieg, jeśli samochód przodem stoi pod górkę, ręczny + bieg wsteczny, jeśli samochód stoi "z górki", na parkingu zwyczajowo pozostawia się na ręcznym (a powinno ręczny + pierwszy bieg), w zimę (gdy temperatura spada poniżej zera warto pozostawić samochód jedynie na biegu, bowiem zaciągnięcie ręcznego może skutkować przymarznięciem zacisków i unieruchomić tylne koło). Tyle teorii, wyobraźni kierowcy, wyobraźni i rozsądku, bo i motoryka u ludzi starszych nie koniecznie jeszcze jest taka sama jak u 30latków, więc może psychotesty obowiązkowe dla kierowców 55+? to by było rozważne,
pozdrawiam zawodowy kierowca, który przechodzi psychotesty co roku

Pokaż wszystkie opinie (12)