Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
5 maja 2014

Odbyły się oficjalne obchody Konstytucji 3 Maja

  • Odbyły się oficjalne obchody Konstytucji 3 Maja
  • Odbyły się oficjalne obchody Konstytucji 3 Maja
  • Odbyły się oficjalne obchody Konstytucji 3 Maja
  • Odbyły się oficjalne obchody Konstytucji 3 Maja
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

3 maja o godzinie 10:00 pod pomnikiem w Bziu rozpoczęły się oficjalne uroczystości związane z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Pod pomnikiem pojawili się przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, związków kombatanckich i delegacje jastrzębskich szkół. Honorową wartę przy pomniku pełnili harcerze oraz strażnicy z zakładu karnego w Szerokiej. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta z kopalnia Jas-Mos.

W trakcie uroczystości głos zabrał prezydent miasta Marian Janecki, który przy okazji poruszył temat niepodległości Ukrainy.

- Dziś, to co się dzieje na Ukrainie, szczególnie nam Polakom, pokazuje, że te odwieczne zmagania, które się toczą na kresach Rzeczypospolitej czy w sąsiednich krajach. To niezwykle istotne dla naszego bezpieczeństwa - mówił prezydent.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa majówka w Jarze Południowym Trwa majówka w Jarze Południowym

Jastrzębie-Zdrój przyjmuje Polaków z Kazachstanu Jastrzębie-Zdrój przyjmuje Polaków z Kazachstanu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!