Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
6 maja 2014

"Orientaliści" spędzili majówkę biegając

"Orientaliści" spędzili majówkę biegającZdjęcie archiwalne
fot. UKS ZSZ-Jedynka

1 maja zawodnicy klubu UKS ZSZ-Jedynka brali udział w dwóch biegach na orientację. Z obu przywieźli worek medali.

Pierwszy bieg rozgrywany był jako Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju i odbył się na terenie Parku Zdrojowego. W swoich kategoriach wiekowych złote medale wywalczyli Hanna Marszałek, Błażej Kołeczko i Jarosław Borgiel, srebrne Maja Tomanek, Kinga Harasymiuk  i Grażyna Pipiro, natomiast brąz zawisł na szyi Patrycji Papszun i Arturowi Surowemu.

Drugie zawody obyły się tego samego dnia po południu w pobliskich Krostoszowicach. Bieg był jednocześnie Mistrzostwami Gminy Godów. Na podium stanęli Artur Surowy, Martyna Makuła, Grażyna Pipiro i Jarosław Borgiel (srebrne medale) oraz Hanna Marszałek (brązowy medal).

Wszyscy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację, mogą wziąć udział w zajęcia popularyzacyjnych na Kąpielisku Zdrój 10 maja, o godzinie 10:00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce Kenijczyk triumfuje w Jastrzębskiej Dziesiątce

We wrześniu psy będą miały nowy wybieg We wrześniu psy będą miały nowy wybieg

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Orientuś09.05.2014 19:03

Istnieją słowa które mają kilka znaczeń. Orientalista to również osoba uprawiająca dyscyplinę zwaną orientacją sportową. Pozdrawiam i zachęcam do spróbowania orientacji ( nie mylić z orientalistyką)

lima09.05.2014 17:30

pewnie dlatego jest w cudzysłowie :) 'biegacze na orientację'? trochę przydługie

xyz09.05.2014 14:53

Mogę się mylić ale jednak orientalista bardziej sugeruje ludzi zafascynowanych kultura wschodnią ;)