Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
12 maja 2014

Napadł na bank. Groził, że ma bombę

Napadł na bank. Groził, że ma bombę
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W piątek, 9 maja, do jednej z placówek bankowych w Jastrzębiu-Zdroju wpadł mężczyzna, który atrapą bomby groził pracownikom banku. Skradł ponad tysiąc złotych.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek na ulicy Łowickiej. Do placówki banku wszedł mężczyzna i wręczył pracownicy kartkę z napisem w języku czeskim. Wynikało z niego, że w mężczyzna w reklamówce ma bombę i żąda wydania pieniędzy.

- Wystraszona kobieta na odwrocie kartki odpisała, że nie ma dostępu do banknotów, po czym wydała mu niespełna 1300 złotych w bilonie - informuje policja.

Sprawca uciekł, a policjanci rozpoczęli poszukiwania. Nie trwały one długo, bo chwilę później funkcjonariusze zauważyli skodę octavię na czeskich numerach rejestracyjnych.

- W wyniku podjętego pościgu samochód został zatrzymany, a jego kierowca trafił w ręce stróżów prawa. Sprawcą napadu okazał się 23-letni obywatel Czech. W jego samochodzie policjanci znaleźli skradzione pieniądze, kartkę, którą wykorzystał podczas napadu oraz atrapę bomby - informuje jastrzębska komenda.

Okazało się, że kilka godzin wcześniej mężczyzna w podobny sposób próbował zrabować kantor w Zebrzydowicach. Wtedy jednak pracownica uruchomiła alarm i mężczyzna uciekł.

23-letni mieszkaniec Czech podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył, że zmusiła go do tego trudna sytuacja materialna. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
znawca_tematu14.05.2014 14:28

Trudna sytuacja materialna zmusiła go do zostania skrajnym debilem. Ot przyszła do czas czeska nowoczesność - przeciwieństwo polskiego ciemnogrodu.

.won13.05.2014 18:13

no właśnie, gdyby był z Ukrainy to dostałby dotację od Polski, niestety nie był...

Gość13.05.2014 13:51

Gdyby był z Ukrainy, to policja dostałaby jeszcze rozkaz żeby eskortować go do granicy, a gdyby był z Prawego Sektora to bank dorzuciłby jeszcze worek pieniędzy.

Gość12.05.2014 18:39

hehe, amator:D

.12.05.2014 18:31

eee, to zawalił sprawę, mógł dać kartkę z tekstem po rusku, wtedy policjanci zorganizowaliby pościg w kierunku wschodniej granicy.

Kamil12.05.2014 12:16

Dobry interes, wydać gościowi w bilonie i teraz może sobie je wsadzić, bo w kantorze nie wymieni, chyba że zacząłby kupować za to coś w PL co było by głupotą. Hehe dobrego interesu to nie zrobił.