Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
15 maja 2014

Uwaga na intensywne opady deszczu

Uwaga na intensywne opady deszczu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu w ciągu najbliższych kilku dni. W niektórych miejscach naszego regionu wystąpić mogą podtopienia.

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju apelują do mieszkańców o wcześniejsze przygotowanie się na ewentualne wystąpienie podtopień. Oprócz deszczu wystąpić może również porywisty wiatr.

- Pamiętajmy szczególnie o zabezpieczeniu domów i posesji podczas wyjazdów, przenieśmy wartościowe przedmioty z piwnic i innych miejsc położonych nisko oraz tych, które zwykle podczas intensywnych opadów są zalewane. Nie zostawiajmy otwartych okien oraz przedmiotów, które mogą się łatwo przemieszczać na balkonach, gdyż opadom deszczu mogą towarzyszyć także wichury i burze - informuje policja.

Synoptycy ostrzegają, że tak obfite opady deszczu mogą doprowadzić do scenariusza z 2010 roku. Wtedy w niektóre rejony Polski dotknęła powódź. Również w Jastrzębiu-Zdroju woda przedzierała się do gospodarstw domowych i zalewała ulice m.in. Pszczyńską, Gagarina, Młyńską czy Powstańców Śląskich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Dzisiaj możliwe burze! Uwaga! Dzisiaj możliwe burze!

Uwaga na wichury! Wiatr może mieć nawet 100 km/h Uwaga na wichury! Wiatr może mieć nawet 100 km/h

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!