Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
20 maja 2014

Odbyła się kolejna manifestacja pod siedzibą JSW

  • Odbyła się kolejna manifestacja pod siedzibą JSW
  • Odbyła się kolejna manifestacja pod siedzibą JSW
  • Odbyła się kolejna manifestacja pod siedzibą JSW
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

19 maja o godzinie 12:00 odbyła się kolejna manifestacja absolwentów szkół górniczych pod siedzibą JSW. Tymczasem spółki informuje o dużym zainteresowaniu pracą w SiG.

To już trzecia pikieta absolwentów szkół górniczych przeciwko polityce zatrudniania Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tym razem, tak jak 30 kwietnia, wsparł ich były bokser i kandydat na europosła Tomasz Adamek (Solidarna Polska).

Tym razem Tomasz Adamek przywiózł ze sobą list skierowany do premiera Donalda Tuska, w którym domaga się dymisji prezesa JSW, Jarosława Zagórowskiego oraz zatrudnienia na wcześniej ustalonych warunkach absolwentów szkół górniczych.

- Karygodne jest to, w jaki sposób Prezes Zagórowski postąpił z młodymi ludźmi, którzy z nadzieję na pracę uczyli się zawodu górnika. Zarządca JSW odebrał im tę nadzieję - pisze w liście do premiera, kandydat na europosła.

Decyzja JSW w sprawie zatrudnienia pozostaje bez zmian. Spółka poinformowała w poniedziałek, że chętnych do pracy w JSW Szkolenie i Górnictwo jest coraz więcej. Do 16 maja podania o pracę złożyło prawie 3 tysiące osób, w tym 162 osoby to absolwenci. Do 2 czerwca 37 byłych uczniów szkół górniczych rozpocznie pracę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
WTF23.05.2014 20:22

Czy was wszystkich już doszczętnie pogrzmociło!!!
Co to za protesty !!! Co to za strajki !!!
Strzelacię w tą spółkę węglową jak w złotą kaczkę z której ma się sypać góra pieniędzy!!!
Nie ma pracy dla młodych w górnictwie? NO I CO Z TEGO! Radzić sobie samemu! Zająć czymś innym! Przekwalifikować się!
Deputaty w październiku nie pasują? TO JE ODEBRAĆ WSZYSTKIM! Radzić sobie samemu! Dorobić sobie do emerytury w innej branży!
Powywalać związkowców i pozamykać te bezsensowne związki! Niech się skarżą po sądach, strajkują do woli!
Zlikwidować przywileje!
Wbijcie sobie do tych ****** głów ****** jedne, że na całym świecie pracownicy nie mają i nie będą mieli takich durnych uprzywilejowań.
Gdyby poobcinać te wszystkie koszty związane z górniczymi "tradycjami" oraz doinwestowało technologiczne procesy mogłoby się nagle okazać, że polski węgiel jest rentowny.

Pokazcie21.05.2014 7:55

Ja bym z checia zobaczył jakąs umowę gdzie jest napisane że mniej będa zarabiać. JSW mówi ze wyplata sie nie bedzie roznic.

menel21.05.2014 3:41

również jestem przeciwny przyjmowaniu absolwentów nie mających pojęcia o pracy na dole, ponieważ połowa z nich będzie chciała iść do przewozu, a druga połowa do gkt po paru dniach plecóweczki ale też nie uważam żeby mieli skakać z radości pod sufit z tego że w prosty sposób zostaną oszukani na pieniądze bo niby dlaczego pracując tak samo jak górnicy w jsw mają zarabiać mniej i nie mieć przywilejów : >

Realista20.05.2014 21:01

Dużo jest chętnych do pracy nawet bez 14-stek i węgla także po co nam zachłanni młodzi na kopalniach?Myślą że Adamek ich wspomógł na pikicie przed wyborami do europarlamentu to wszystko dostaną?haha.

Gość20.05.2014 15:02

Podobno aby dostać się do sig trzeba mieć 25 lat pracy na dole. To prawda?

mim20.05.2014 13:40

młodzi weźcie się do pracy i przestańcie narzekać .Cieszcie się że wogóle ktoś chce dać wam prace .Jesteście niedoświadczeni, a chcielibyście nie wiadomomo co mieć i zarabiać niewiadomo ile!!!Ludzie pracujący w firmach chcieliby być na waszym miejscu i pracować bez dodatków .A wy nie wiecie co to praca w kopalni, a wielce protestujecie !!!I tak większość z was zjedzie kilka razy na dół i stwierdzi że to jest za ciężka praca dla was ,więc po co te protesty!!

kkkk20.05.2014 12:49

Ale wielki autorytet-- Adamek--Ludzie listy piszą do 25.05.2014.A póżniej...........

Pokaż wszystkie opinie (23)