Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
21 maja 2014

Remont schodów przy Beskidzkiej i Wielkopolskiej

Remont schodów przy Beskidzkiej i Wielkopolskiej
fot. Maciej Gucik / UM Jastrzębie

Robotnicy przystąpili już do remontu schodów łączących ulicę Beskidzką i Wielkopolską. Mieszkańcy długo czekali na ich remont. Schody będą gotowe do końca lipca.

Istniejące schody są już wyeksploatowane i zniszczone. Remont obejmować będą rozebranie istniejących schodów i wykonanie nowych, szerokich na 2,5 metra, obłożonych kostką betonową na zaprawie mrozoodpornej. Oprócz tego wyremontowany będzie chodnik stanowiący połączenie schodów.

- Schody wyposażone będą w dwustronne balustrady z rur stalowych oraz zjazdy dla wózków dziecięcych z blachy żeberkowej i zabezpieczone antykorozyjnie - informuje Urząd Miasta.

Prace potrwają do końca lipca. Koszt to 185 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

Mężczyzna wyskoczył przez okno w szpitalu Mężczyzna wyskoczył przez okno w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość22.05.2014 12:10

Ciekawe, że kostka betonowa na zaprawie mrozoodpornej rozpada się po każdej zimie, a zjazdy do wózków mocowane są na ślinę.

Gość22.05.2014 8:55

Wow! Taki news ważny!!!

Gość22.05.2014 8:06

Nie szkoda pieniędzy na pozłacanie schodów i stosowanie marmuru?

Gość21.05.2014 18:42

a może tak redakcja się zainteresuje, kto będzie wykonywał te schody i jakie jest jego powiązanie z obecnymi władzami miasta i może miasto pokazało by mieszkańcom za co MY płacimy w szczegółowym rozliczeniu. TE CENY SĄ NIENORMALNE, ZA TYLE TO DO IDZIE POSTAWIĆ!!!
pewnie 10 ludzi bedzie schody robiło i płatne od godziny, ale nie mogą się przemęczać więc od lipca do stycznia będą robić, a zimą powiedzą że zima jest słaba więc nie mają opoźnienia

Gość21.05.2014 18:38

ja bym to zrobił za 10tysi

Gość21.05.2014 15:57

to dopiero wiadomość! Miasto siedząc na sporych rezerwach budżetowych, ociągało się z remontem rzeczy podstawowej dla mieszkańców, ludzie sobie w tym czasie skręcali kostki, a ci którzy już poskręcali, robili wycieczki omijające dziadowskie schody. Nagle, po ponad miesiącu schody mają być (jak) nowe! A jakiego koloru będą barierki i jaka magia będzie się kryła pod kostką betonową, drogi Urzędzie Miasta?

Jon21.05.2014 14:41

Zbliżają się wybory samorządowe i w Jastrzębiu aż wre od prac! Wybory na jesień, a tu obwodnica się już otwiera, remonty, budowy nowych jakiś Rozwojowych ulic, nawet na osiedlu 6 zaczęli remontować chodnik!

Pokaż wszystkie opinie (8)