Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 maja 2014

Urząd Miasta ma swoją wirtualną urzędniczkę

Urząd Miasta ma swoją wirtualną urzędniczkę

Na oficjalnej stronie miasta została uruchomiona usługa wirtualnej urzędniczki. Odpowie na 180 pytań, ale cały czas baza informacji jest uaktualniana.

Jak wymienić dowód? Do kiedy uiścić opłatę za wywóz śmieci? Jak uzyskać pozwolenie na budowę? Na te i wiele innych pytań odpowie wirtualna urzędniczka. Na stronie www.jastrzebie.pl po lewej stronie znajduje się przycisk uruchamiający usługę.

- Chcemy, aby nasz urząd był jak najbardziej przyjazny dla mieszkańców, stąd pomysł uruchomienia aplikacji. Wirtualna urzędniczka pracuje 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku – mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Działania aplikacji jest proste. Wystarczy wpisać pytanie lub zagadnienie, np. "paszport". Urzędniczka odpisze i odpowie za pomocą syntezatora mowy na zadane pytanie. W przyszłości wirtualna urzędniczka będzie udzielać odpowiedzi na coraz więcej pytań.

- Będziemy analizować popularność tego rozwiązania i uzupełniać o kolejne sprawy w zależności od pytań zadawanych przez użytkowników serwisu – dodaje prezydent.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Mieszkaniec25.05.2014 15:01

A jak jej zadać pytanie ?
Nie ma takiej możliwości. A przynajmniej się nie rzuca w oczy. A powinno. Chciałem spytać o tablice informujące o dojeździe do A1 i nie ma gdzie. Prezydent wraz ze swoimi urzędnikami pyszni się, ale nic z tego nie wynika dla nas - mieszkańców. Jeśli jakieś prace organizują urzędnicy to są ogromnie drogie i równie ogromnie drogo kosztują. Jest mnóstwo błędów w działaniu urzędników, którzy powinni być bardzo dobrzy w załatwianiu sprawa dla miasta ale często kompetentny jest zwykły, prosty urzędnik. Czym wyżej tym gorzej. W UM powinno być "trzęsienie ziemi" mające na celu pozbycie się nieudaczników i nierobów.

Gość24.05.2014 11:37

Znowu komuś dano zarobić, a pożytek z kolejnego genialnego pomysłu żaden. Jedziemy latami, kolejnej firmie płacili za utrzymanie badziewia. Może wirtualna urzędniczka powie , co przyniosły miastu wycieczki prezydenta, "wdrożenie" Elektronicznego Obiegu Dokumentów i szerokopasmowego internetu , dlaczego przepłacamy za inwestycje a odbiory odbywają się przy biurku?

Gość23.05.2014 6:49

Nasz sekretarz już w latach szkolnych był cwaniakiem i kombinatorem a co do układów sąsiedzkich to ma wiele do życzenia (jemu wolno wszystko im nic)

.Adam22.05.2014 22:06

nie ma brody!!!

Stefan22.05.2014 21:45

OK - trzeba trochę odchudzić ten urząd? Ci ludzie i tak nie mają co robić. Sekretarz Miasta po każdych wyborach napchał tyle swojakich do urzędu i obecnie jest wielkie przeludnienie! Młodzi mają wyższe stawki niż starsi i starzy pracownicy! Wszyscy liczą na zmianę władz miasta na czele z pseudofachowcem sekretarzem miasta! CZAS NA ZMIANY!

Kongres Nowej Prawicy Jastrzębie-Zdrój22.05.2014 21:42

Ile kosztowała urzędniczka i ile będzie miesięcznie kosztować jej utrzymanie?
Urzędniczki będą miały dzięki niej mniej pracy, czy to oznacza, że będą zarabiać mniej a tym samym więcej pieniędzy zostanie w kieszeni podatnika?

...?22.05.2014 19:37

nie chce im się na listy ospowiadać to zatrudnili kobitę do spławiania?

Pokaż wszystkie opinie (16)