Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
22 maja 2014

Maszerowali miastem promując oddawanie szpiku

  • Maszerowali miastem promując oddawanie szpiku
  • Maszerowali miastem promując oddawanie szpiku
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę 21 maja odbył się przemarsz ulicami miasta, który miał promować akcję oddawania szpiku kostnego "Pomóż Marzenie i innym". Sama rejestracja potencjalnych dawców ma się odbyć w sobotę w jastrzębskim Kinie Centrum.

W przemarszu wzięli udział przedszkolaki i uczniowie jastrzębskich szkół. Łącznie około 170 osób. Akcję organizuje Fundacja DKMS, która wspiera jastrzębiankę, Marzenę Erm, w poszukiwaniu dawcy szpiku kostnego. 26-latka zmaga się rakiem i przeszczep jest nadzieję na wyzdrowienie.

- Robimy to dla niej, ale jeśli znajdzie się jakiś innych dawca to dobrze. Każdy może pomóc - mówi Marcelina Ring, organizatorka akcji.

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku odbędzie się 24 maja w kinie Centrum, od godziny 9:00 do 15:00. Należy wziąć ze sobą dowód osobisty. Zarejestrować może się każdy między 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez nadmiernej nadwagi). Na miejscu zostanie pobrana próbka krwi. Jeśli okaże się, że cechy genetyczne będą odpowiednie

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niedługo koncert "Twój szpik, moje życie" Niedługo koncert "Twój szpik, moje życie"

Ponad 200 osób chce zostać dawcą szpiku Ponad 200 osób chce zostać dawcą szpiku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!