Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 maja 2014

Emerytowani górnicy walczą o deputat węglowy

Emerytowani górnicy walczą o deputat węglowy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

22 maja pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej zebrali się manifestanci, którzy zaprotestowali przeciwko zmianom wydawania pieniędzy za deputat węglowy.

Pod siedzibę JSW przyszła grupa kilkudziesięciu emerytowanych górników. Wyrażali swój przeciw w sprawie przesunięcia terminu wydawania ekwiwalentu węglowego. Do tej pory górnicy otrzymywali pieniądze w dwóch ratach - w maju i październiku. Zarząd JSW zdecydował jednak, że w tym roku pieniądze zostaną wydane w całości w październiku.

- Zarząd JSW podjął decyzję zmieniającą zasady wypłaty ekwiwalentu z uwagi na trudną sytuację - informuje spółka.

Przypomnijmy, że w pierwszym kwartale tego roku JSW zanotowała blisko 90 mln zł strat. Według spółki, drugi kwartał również nie zapowiada się najlepiej.

Protestujący nie zamierzają odpuścić i jeśli czwartkowa manifestacja nie pomoże, nie wykluczyli, że zaprotestują jeszcze raz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
zenon30.05.2014 6:27

No i piszą Ci wszyscy Wszystko Wiedzący. Ludzie troszkę pokory. Prawa nabyte i już. Tak strasznie szumieliście bo Wam zmieniono wiek emerytalny , teraz siedzicie razem z ( krzykaczami) Politykami pod miotłą i nic nie robicie. Oni Walczą i TAK ma być.

emeryt26.05.2014 22:11

Żeby były zyski to trzeba w biurach zabrać kartki [ niby zabrali ale płacą im za posiłki ] , zabrać węgiel, barbórkę i czternastkę a będą wtedy zyski.

Do dzidka25.05.2014 20:59

A co mają powiedzieć ludzie pracujący do 67 lat kozaku?Tak wielce schorowani jesteście po 25 latach pracy a co drugi z was idzie jeszcze robić pod firmę i zajmuje miejsce młodym!!!Dlaczego nikt inny nie dostaje nic na emeryturze tylko wy???Wątpie że któryś z was wytrzymałby 8h w markecie na kasie!

ekonom25.05.2014 15:45

max,nikt ci nie pisze,że tobie w kieszeniach nie wolno wynosić węgla,wolno! ale jak będziesz na emeryturze to już chyba nie.

Dzidek25.05.2014 11:42

Jak się czyta te bluzgające jadem zazdrości komentarze to rzygać się chce, ci ludzie sobie na to zapracowali i tyle, nie jeden stracił kręgosłup, zniszczył stawy, stracił płuca, słuch , wzrok, ale kogo to obchodzi, przecież i w tym gierkowskim dobrobycie robili na was, malkontenci, to dzięki nim macie te betonowe bunkry z których możecie wywalać swe żale, nie czepiacie się posłów, senatorów, sędziów, służb mundurowych, energetyków i wielu innych tylko boli was te parę groszy, dane na krótki żywot wytyranego człowieka, tak wygląda Polska solidarność, zabić, zdeptać, opluć, a w niedziele do kościółka na spowiedź .

Polak25.05.2014 7:47

Górnik hanys to najbardziej zachłanny osobnik na kuli ziemskiej!

WC24.05.2014 22:08

a co mnie obchodzą emeryty, większość wyjecha la już w swoje rodzinne scyzorykowo i jeszcze chcą czego? DodTKOWEJ KASY? PRACOWALI KRÓTKO, USTAWILI SIĘ, TERAZ PASOŻYTUJĄ I JESZCZE IM ŹLE

Pokaż wszystkie opinie (20)