Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
23 maja 2014

Most już przejezdny. Można jeździć autostradą

Most już przejezdny. Można jeździć autostradą
fot. GDDKiA

Od piątku rana przejezdny jest już most w Mszanie. Odcinek Świerklany-Mszana to fragment autostrady A1 z Pyrzowic do Gorzyczek.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bez oficjalnego otwarcia udostępniła kierowcom ponad 7-kilometrowy odcinek autostrady. Przypomnijmy, że nieoficjalne informacje mówiły, o tym, że na otwarcie mostu w Mszanie przyjedzie premier, Donald Tusk. 

- To kolejna ważna inwestycja w polską sieć transportową. Tym większa radość, że pomimo pewnych trudności podczas budowy tego odcinka, kierowcy mogą już z niego korzystać - mówi wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska.

Most w Mszanie ma 402,5 m długości i miejscami nawet 44,7 m szerokości.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10" Drużyna biegowa "Kobiety na 5+" najliczniejsza na "Jastrzębskiej 10"

Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1.  Ranny ma złamany kręgosłup  Jastrzębianin sprawcą wypadku na A1. Ranny ma złamany kręgosłup

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
gość27.05.2014 10:44

Autostrade oddali, ale żeby nie było tak dobrze to na Mszanie zlikwidowali sygnalizację świetlną i teraz wyjazd z Połomii , czy Mszany to horror.

Zadowolony25.05.2014 17:32

@Mieszkaniec Dzisiaj jechałem pięknym nowym mostem i tablica informująca o zjeździe do miasta Jastrzębie-Zdrój jest zarówno od strony Gliwic jak i od strony Czech, więc panie mieszkaniec najpierw trzeba się przejechać a potem mówić, że czegoś nie ma :)

Gość III25.05.2014 14:52

Prezydent nie ma wpływu na oznakowanie ulic miasta ???
To do czego służy prezydent. Do wysokich zarobków ?
Od czego jest w UM wydział dróg ? Od głupich min?

Gość24.05.2014 21:00

oznakowanie do a1
oficjalnie pewnie prezydent nie ma wpływu
drogami nie oficjalnymi kiepska skuteczność naszego miasta i polityków

mobil24.05.2014 14:44

Też przyznam rację że u nas w Jastrzębiu oznakowanie na A1 jest lipne bo nie ma go wcale. Druga sprawa już u nas wewnątrz to Droga Główna Południowa ciekaw jestem jaki jest termin realizacji ale jak widać w Mszanej ślamazarnie to idzie ...

Gość II24.05.2014 13:21

Cóż z tego, że do A1 można dojechać jak nie wiadomo gdzie jechać prócz mieszkańców. Jak mają dojechać przedstawiciele firm, które by chciały inwestować. Czy tutejszy urząd miasta celowo nie zadbał o dojazd do A1? Wydaje się , że tak. Autostrada powstaje bardo długo. Urzędasy mieli mnóstwo czasu na zbudowanie drogi, którą zdaje się, że dopiero powstaje. Jadąc z A1 nie wiadomo gdzie zjechać żeby się dostać do tego miasta. Działanie władz miasta poniżej wszelkich norm działania. Z pewnością są z siebie zadowoleni. A, Wy mieszkańcy?

Propaganda Oszustów24.05.2014 8:11

Sory, taki mamy klimat...

Pokaż wszystkie opinie (11)