Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
26 maja 2014

Jak głosowali jastrzębianie w eurowyborach?

Jak głosowali jastrzębianie w eurowyborach?
fot. MPD01605 / wikipedia

Są już wyniki eurowyborów z komisji w naszym mieście. Najwięcej głosów zebrali kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.

Najwięcej głosów w mieście, bo 4503 oddano na Jerzego Buzka (Platforma Obywatelska). Na drugim miejscu z wynikiem 4138 głosów znalazł się Bolesław Piecha (Prawo i Sprawiedliwość). Trzeci wynik z kolei uzyskał Janusz Korwin-Mikke (1387 głosów) z Nowej Prawicy oraz Adam Gierek (899 głosów) z SLD. Frekwencja w Jastrzębiu-Zdroju wyniosła 23,84%.

Jastrzębianie najwięcej głosów oddali na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, bo 34,58 procent. 32,80% mieszkańców Jastrzębia oddało głos na kandydatów Platformy Obywatelskiej. Trzeci wynik osiągnął Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskując 9,89%.

Jedynka Solidarnej Polski, Tomasz Adamek, który w ostatnim czasie niejednokrotnie odwiedzał nasze miasto zdobył 391 głosów.

Marian Jarosz (SLD) z Jastrzębia zdobył 479 głosów. Iwona Domagała, jastrzębianka startująca z list Solidarnej Polski uzyskała 108 głosów.

Wyniki komitetów wyborczych:

Prawo i Sprawiedliwość - 34,58%
Platforma Obywatelska - 32,80%
Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy - 9,89%
Nowa Prawica - 8,66%
Solidarna Polska - 6,17%
Europa Plus Twój Ruch - 2,68%
Ruch Narodowy - 1,84%
Polska Razem - 1,72%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 1,04%
Demokracja Bezpośrednia - 0,32%
Partia Zieloni - 0,30%

Polub i udostępnij
Czytaj też

Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu Federacja dla RP Marka Jakubiaka alternatywą dla PiS? - Powstaje oddział w Jastrzębiu

Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków" Abp Skworc: "Zdobycie władzy nie uświęca środków"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Katarzyna28.05.2014 22:47

Ciekawe co wy ludziska zrobicie jak Buzek pozamyka resztę kopalń haha - idioci- ja wam powiem co zrobicie - weźmiecie mapę i będziecie szukać gdzie będzie wasze następne miejsce wegetacji bo na pewno nie w Polsce a Korwin wykupi wam bilet na stopa oczywiście

Burek28.05.2014 10:44

Ludzie klną na Janeckiego, a idą głosować na PiS. Przecież PiS w Jastrzębiu to koalicjant ekipy JAneckiego! Gdzie tu sens, logika, pomyślunek??

jasiu28.05.2014 7:41

Ile głosów miała domagała ? Powalający kandydat sp i jas Hehe. A dalej co z szymusiem ? Klubu sp juz ni ma . Kasy sp z euro tez nie ma . Czas wrócić z warszafki do jastrzębia i albo na dol pod firmę . Albo za grosze zbierać reklamodawców Hehe. A ja to już pół roku temu sugerowałem żeby szukać roboty pod jakaś firma na dole .

normalny27.05.2014 23:17

To przykre patrzeć, jak na co dzień na ulicy słychać rzeczowe gnojenie tuskowej bandy, a potem oglądać takie wyniki "wyborów"....
po-pis-sld-psl (o lewo-zbokach nie wspominając) mają monopol na media to i mają władzę....
I tak cud, że konkretny polityk JKM dostał się do siedziby związku socjalistycznych republik europejkich (zwanego eu). Miałem nie głosować, ale oddałem na niego swój głos, aby rozsadzał od środka tę antypolską, antychrześcijańską i antynarodową instytucję.
(co do mediów, polecam: Ranking żydowskich gazet dla Polaków).

Gość27.05.2014 9:12

przegrać 8 wybory z rzędu... tylko Kaczyński to potrafi

tm.26.05.2014 22:35

mam nadziej że p. Korwin dotrzyma słowa i wysadzi te parlament w powietrze, ale najlepiej z tymi wszystkimi urzedasami co biorą grube piniądze i wymyślają idiotyczne przepisy

aaa26.05.2014 22:32

Amnezja wtórna , Buzek (PO) pozamykał kopalnie,by nie robić za dużej konkurencji niemcom i za to dostał nagrodę - stołek w eurolandzie. Za rządów PO: zabrano możliwość odliczenia internetu od podatku, nie ma pracy dla młodych - muszą uciekac zagranicę, wzrastają podatki, zmniejszono zasiłek pogrzebowy, małe dzieci juz wysyła się do szkoły żeby mogły jak najszybciej potem iść do pracy aby ratować złodziejski ZUS, służba zdrowia jest beznadziejna, wzrosła ilość urzędasów, wszystko co państwowe się zamyka i doprowadza do upadłości, aby potem ktoś z kolesi POpilków kupił fabrykę za parę groszy , a potem robił duże interesy, wkręcając jeszcze więcej swych kolesi do rad nadzorczych (Rodzina Po jest duża i trzeba wszystkich jakoś usadzić stołkami) w sądach zapadają dziwne wyroki - ustawione wyroki w zależności kto do kogo jest. Wzrósł wiek emerytalny już, najbardziej pokrzywdzone są kobiety 7 lat IM dołożyli - taki prezent od P.O. - głosujcie nadal na PO a będziecie żyć piękniej, szczęśliwiej i na bogato i pracować dłuuugo- dla ratowania ZUS-u

Pokaż wszystkie opinie (27)