Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
26 maja 2014

Otrzymali nagrody za działalność kulturalną w mieście

  • Otrzymali nagrody za działalność kulturalną w mieście
  • Otrzymali nagrody za działalność kulturalną w mieście
  • Otrzymali nagrody za działalność kulturalną w mieście
  • Otrzymali nagrody za działalność kulturalną w mieście
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W piątek, 23 maja w Domu Zdrojowym odbyła się uroczystość z okazji Święta Działacza Kultury. Tegorocznymi laureatami zostali Irena Goździk-Babicz oraz zespół folklorystyczny "Niezapominajki".

Jak co roku, miasto przyznaje nagrody dla ludzi, którzy wyróżniają się w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury. Wyróżnienia otrzymali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Najważniejszą nagrodę otrzymała Irena Goździk-Babicz. Jastrzębianka jest z zamiłowania historyczką. To dzięki niej powstał zespół do badań historii i kultury regionalnej pogranicza polsko-czeskiego, działający od 1999 roku przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Jastrzębskiej.

Równolegle, nagrodę otrzymał również zespół folklorystyczny "Niezapominajki". W tym roku obchodzi swoje 30-lecie istnienia. Zespół bierze udział w uroczystościach regionalnych i licznych festiwalach, gdzie zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Na koniec uroczystości odbył się koncert Janusza Radka z zespołem.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie sołectwa otrzymają nowe stroje ludowe Jastrzębskie sołectwa otrzymają nowe stroje ludowe

Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej? Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!