Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
29 maja 2014

Chodnik na ulicy Libowiec? Kiedyś będzie

Chodnik na ulicy Libowiec? Kiedyś będzie
fot. Google Maps

Niejednokrotnie pojawiały się głosy mieszkańców, którzy prosili by wybudować chodnik na ulicy Libowiec. Pobocze jest wąskie, a dodatkowo droga jest nieoświetlona.

Radni, mieszkańcy i kierowcy już wielokrotnie zwracali uwagę na konieczność wybudowania chodnika przy ulicy Libowiec. Prosta droga, mimo ograniczenia prędkości do 50km/h, zachęca kierowców do szybkiej jazdy, co stwarza zagrożenie dla pieszych. Do naszej redakcji zwrócił się internauta, który mieszka przy tej ulicy.

- Co najmniej kilkanaście razy w roku dochodzi tam do wypadków, w tym śmiertelnych - pisze do nas Paweł, internauta.

Głośny wypadek wydarzył się tam w listopadzie 2013 roku. Samochód potrącił 17-letnią jastrzębiankę, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Nie było świadków. Dziewczyna została znaleziona już martwa. Po kilku dniach sprawcę śmiertelnego wypadku znalazła policja. Myślał, że potrącił sarnę.

Jak informuje Urząd Miasta, budowa chodnika jest planowana na odcinku od ulicy Świerczewskiego do Podleśnej. Trakt pieszy zahaczy o ulicę Libowiec, ale tylko o niecałe 300 metrów. Tymczasem droga jest długa ma blisko 4 kilometry. Budowa chodnika na dłuższym odcinku jednak jest planowana, ale nie wiadomo kiedy.

- Są rozważane plany budowy chodnika, natomiast za wcześnie, żeby mówić o szczegółach - informuje rzecznik UM, Katarzyna Wołczańska.

W sprawę zaangażował się również radny Łukasz Kasza (PiS), który interpelował w sprawie wybudowania chodnika. Drugą poruszoną sprawą jest też brak oświetlenia.

- Oświetlenia nie ma, zagrożenie jest bardzo duże i to zarówno w części od strony Bzia, jak i od strony Ruptawy - mówi Łukasz Kasza.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone Uwaga! Chodniki mogą być oblodzone

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
ppaweł31.05.2014 21:45

Dwa tygodnie temu to w tym samym miejscu 2 auta dzień po dniu do rowu wpadały (100 m od tego śmiertelnego wypadku), a w weekend jak mniejszy ruch to wtedy motocykliści sobie tą drogę upatrzyli i śmigają z zawrotną prędkością, bo policji to tu nie widać.

Dynduła30.05.2014 12:47

Tam chodnik miał być, a jakże, ale komuś się poprzewracało w łepetynie i postanowił zbudować obiekt strategiczny - rondo donikąd, więc na jakieś zdaniem notabli fiu bździu typu chodnik pieniążków nie ma.

Stanley29.05.2014 21:56

Widać że wybory się zbliżają bo już lokalni politycy zaczynają wszystko obiecywać - Panowie Politycy nie potraficie ukończyć jednej rozpoczętej inwestycji Budowa Chodnika przy Ulicy Świerczewskiego, a już obiecujecie ludziom chodnik przy innej ulicy Libowiec. Ciekawe co obiecacie waszym wyborcom za miesiąc , może rozpoczniecie budowę chodników przy wszystkich ulicach, dacie ludziom nadzieję że będą mieli chodnik przy swojej ulicy a po wyborach ??? "poidełka i kapliczki"

Janek29.05.2014 21:18

Takiej ignorancji władz miasta w rejonie ul.Libowiec jest więcej. M.in kanalizacja deszczowa, którą miasto robi od 5 lat i nie może zacząć, a ludziom zalewa posesje podczas opadów. Ale działki miasto sprzedało oczywiście jako budowlane, a nie "zalewowe". Generalnie domów w tym rejonie powstaje coraz więcej, ale "miasto" ma te problemy(oświetlenie, chodnik, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa) w d...ie.

...29.05.2014 20:34

"jaro" W BZIU NIE MA NIC :)) postawili jedną Biedronkę,mieszkasz tu? NIE więc nie oceniaj, jest jeden autobus który jeździ co dwie godziny chodników nie ma prawie nigdzie, żadnego kiosku ruchu nic kompletnie nic :) a chodnik powinien być zrobiony jak najszybciej przez cały LIBOWIEC bo nikt nie interesuję się ludźmi którzy mieszkają na tej ulicy, starsi ludzie muszą iść pieszo do najbliższego przystanka z jakiś 1km, oczywiście że jest przystanek ale żaden autobus nie kursuję tylko pod szkołę. W wakacje nie ma żadnego połączenia z autobusami więc ktoś też by się mógł tym zainteresować..

jaro29.05.2014 18:28

Jak zwykle chodnik zostanie wybudowany od strony Bzia od ser Janeckiego. Ale to już ostatni rok jego nieudolnego rządzenia.

Gość29.05.2014 18:10

Oczywiscie jest niebezpiecznie ale kiedy do poruszających się pieszo dotrze aby mieć jakieś odblaski.Niejednokrotnie mijałam przechodniów ubranych całkiem na czarno bądz szaro.

Pokaż wszystkie opinie (12)