Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
EkoOkna
2 czerwca 2014

Jest zgoda UOKiK dla JSW na przejęcie kopalni

Jest zgoda UOKiK dla JSW na przejęcie kopalni
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzymała zgodę na zakup kopalni Knurów-Szczygłowice. Transakcja będzie kosztować spółkę blisko 1,5 miliarda złotych.

Pomysł nabycia jednej z kopalni należącej do Kompanii Węglowej pojawił się w pod koniec 2013 roku. Wtedy JSW podpisała list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia kopalni Knurów-Szczygłowice. Przedwstępna umowa została podpisana w kwietniu tego roku. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał właśnie zgodę na dokonanie transakcji.

Zdolności produkcyjne kopalni Knurów-Szczygłowice to 3,8 mln ton węgla rocznie, w tym około 40% to węgiel koksowy.

Spółka zapowiadała, że chce przejąć nową kopalnie do połowy 2014 roku. Koszt transakcji to 1,49 mld zł. Inwestycja zostanie prawdopodobnie sfinansowana częściowo ze środków zewnętrznych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW kupiła firmę. Wydała 200 mln zł JSW kupiła firmę. Wydała 200 mln zł

Prezes Ozon w Radiu Maryja o przyszłości górnictwa Prezes Ozon w Radiu Maryja o przyszłości górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
górnik04.06.2014 17:39

żenada

gość03.06.2014 10:59

Piechociński zadziałał, a spółka musiała wykonać polecenie szefa gospodarki i rezerwa poszła na ratowanie Kompani Węglowej, zamiast zablokować import to proszę cząstkowe działania, tylko dlaczego władzy zależy na tym by pogrążyć JSW ? , ale jak rządzi rolnik przemysłem to czego możemy się spodziewać.

luk03.06.2014 8:22

Ludzie trochę optymizmu.To jest inwestycja a jak na razie inwestycję Zagórowi dobrze wychodzą. My zajmijmy się wydobyciem!!!

gregor02.06.2014 22:08

Smiechu warte !

jastrzębiak02.06.2014 20:40

Jeżeli tam jest tylko 40 % węgla koksowego, na który jest zbyt oznacza to, że reszta jest opałowego, którego nie można sprzedać z zyskiem co pokazują zwały Kompanii Węglowej miejmy tylko nadzieję, że ów 40% pokryje chociaż koszta zakupu kopalni... Złoty interes JSW, a w zasadzie to rudy bo to decyzja rządu Tuska!

JSW02.06.2014 20:17

Stało się,JSW idzie po równi pochyłej ku upadkowi.
Tusk wyszarpał od nas 1,5 miliarda !!!!!
To jest przysłowiowy gwóźdź do trumny!!!!

menel02.06.2014 18:20

jaka zgoda jak prezes jsw dostal nakaz kupna z wawy i jakies tam UOKiK miało tyle do powiedzenia co ja ^^^

Pokaż wszystkie opinie (12)