Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
11 czerwca 2014

Znaleziono psa na śmietniku. Internauci oburzeni

Znaleziono psa na śmietniku. Internauci oburzeni
fot. facebook.com/

We wtorek 10 czerwca na jednym ze śmietników w naszym mieście znaleziono szczeniaka. Pies był zawinięty w worek foliowy. Internauci nie kryją oburzenia i szukają sprawcy. 

Pies został znaleziony przypadkiem przez mieszkankę, na ulicy Wielkopolskiej. Pani Jadwiga usłyszała piski ze śmietnika. Okazało się, że w śmietniku znajduje się mały szczeniak zawinięty w jednorazówkę. Yuko - bo tak został nazwany pies, dostał opiekę, ale jeszcze tego samego dnia po godzinie 17:00 zdechł.

Jastrzębianie utworzyli wydarzenie na Facebooku by nagłośnić sprawę. Szukają osób, które mogą rozpoznać psa lub jego właściciela

- Chcemy znaleźć sprawcę i w związku z tym zgłaszamy się o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy - mówi Aleksandra Grzonka, ze Stowarzyszenia PSYjaciele.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (54)
Kuba18.06.2014 10:14

Mas ludzi pomaga, ale niewielu się tym chwali, bo robi to z potrzeby serca. I to jest normalne, przynajmniej dla mnie.

Paulina16.06.2014 11:13

Do merfi:
Proszę zacząć czytać. Wszystkie informacje zostały przekazane Policji - jasny przekaz chyba mi się wydaje. A osądzanie kogoś bez dowodów nie leży w niczyim interesie. Szukanie sprawcy rozpoczęło się po śmierci szczeniaka (gdyby chociaż jedna osoba zajrzała na wydarzenie to by o tym wiedziała). Kontakt z wetem był, szczeniak miał obrażenia wewnętrzne po upadku z dużej wysokości, choćbyśmy ofiary z ludzi do Boga składały nie było szans na jego uratowanie. Za to mnie zastanawiają 2 sprawy. Po pierwsze skoro mamy w Jastrzębiu tak wspaniałych ludzi doinformowanych w tym co trzeba robić w każdej sytuacji to dlaczego w Jastrzębiu jest tak mało ludzi, którzy pomagają bo wymówka "chcę ale nie mogę, nie mam czasu" nie jest żadną wymówką. Sprawa druga dlaczego wy oskarżacie ludzi, którym nie udowodniono winy. Rozumiem informować kogoś anonimowo o swoim podejrzeniu ale umieszczać na potralu ogólnym dane adresowe podejrzanej osoby to przegięcie. Jeszcze doprowadźcie najlepiej do samosądu i już obrazek będzie pełny. My wiemy, że popełniłyśmy jeden poważny błąd w ogóle poprosiłyśmy o pomoc ludzi z Jastrzębia!!!!

internauta16.06.2014 8:43

taki pies (suka) jet także w klatce 37...

merfi15.06.2014 19:47

Ktoś napisał : "109 klatka 53 mieszkanie 9, hodowla goldenów, babka trzepie na tym grubą kaskę, chora psychicznie, niezrównoważona, wrak człowieka = ten sam kontener - wyrok moze być tylko jeden.. Przypadek? Nie sądzę.."
Ktoś przedtem również zwrócił na ten adres uwagę.
Czy policja sprawdziła te fakty ...?

merfi15.06.2014 19:41

Powiem tak - świetnie że znaleźli się tacy co chcieli pomóc. Ale tylko chcieli. Pierwszym działaniem jakie należało podjąć było - weterynarz. Tutaj osoby które zajęły się stworzeniem dały przysłowiowej d... . I nie ma nic na usprawiedliwienie takiego zaniedbania. Sensacjonalistyczne podejście do tematu p.t. "Złapać mordercę" przesłoniło dziewczynom to faktyczne dobro, które mogło szczeniaka uratować. Na dobrą sprawę, dla tego stworzenia nie zrobiły nic. Kompletnie nic.

Bronek13.06.2014 14:54

Tragedia nie wydarzyła się ponieważ dziewczyny nie poszły do weterynarza, tylko dlatego, że jakiś burak bezmyślny nie wziął odpowiedzialności za rozmnożenie swojego psa. Nie wiadomo co ta "osoba" jeszcze temu maluchowi wcześniej zrobiła, więc nie krytykujmy ludzi, którzy rzucają wszystko aby komuś pomóc, nie ważne czy to człowiek czy zwierzę. Liczą się chęci niesienia pomocy, a nie wynik, bo tu bywa różnie, czasami mimo wszystko ktoś umiera. Gdyby na tym świecie byłoby więcej takich osób żyłoby nam się o wiele lepiej. Wielkie brawa dla dziewczyn, naprawdę kawał dobrej roboty!
Pani ciekawska naprawdę niech przemyśli to co napisała, bo myślę, że sama więcej by pani nie zrobiła, a stukać w knefle każdy umie, tylko czy to pożyteczne jest?
A Kuba niech się też nie dziwi, że komuś nerwy puszczają - za pomoc małemu, bezradnemu psiakowi dostajesz obuchem po łbie. Ręce opadają!
Dziewczęta, życzę wam żebyście dorwały tego...

IZA13.06.2014 12:44

Panie Kubo, bardzo dziękuję że Pan mnie aż tak mocno odmłodził, Ja również kibicuje dziewczyną z ŻOR, są wspaniałe ,ale nigdy nie znieważałabym ludzi którzy coś robią chcą coś robić. Jestem członkiem tego Jastrzębskiego stowarzyszenia, Nasze działania polegają na czymś zupełnie innym, mam nadzieję że Pan o tym wie wypowiadając swoje opinie ....

Hmmm nie wiem nie znam wypowiedzi ludzi z Manhatanu ...więc do tej Pana wypowiedzi nie mogę się ustosunkować ...Ale wiem jedno, mamy dosyć oskarżeń, i słuchania jekie my jesteśmy nieprofesjonalne...bo to zwykłe oszczerstwa,,,Więc proszę się nie dziwić ....
Pozdrawiam

Pokaż wszystkie opinie (54)