Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
13 czerwca 2014

Jastrzębska Biblioteka najlepsza na Śląsku

Jastrzębska Biblioteka najlepsza na Śląsku
fot. UM Jastrzębie

Dyrekcja Biblioteki Śląskiej w Katowicach opracowała statystykę za rok 2013. Według niej biblioteka z Jastrzębia okazała się najlepsza wśród bibliotek powiatów grodzkich.

Jastrzębska biblioteka zajęła pierwsze miejsce według indeksu aktywności, analizującego najważniejsze wskaźniki efektywności. Od wielu lat w naszym mieście zainteresowanie książkami i usługami biblioteki utrzymuje się na wysokim poziomie. Około 30% mieszkańców korzysta z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej. Według Biblioteki Śląskiej to wynik starań przy zakupie nowości wydawniczych oraz innych dziań, które podejmuje biblioteka.

- Nie sposób nie zauważyć także popularności, jaką cieszą się wszelkie podejmowane przez MBP imprezy literackie, edukacyjne, kulturalne, historyczne. Bogata oferta kulturalna, na którą składają się cykle spotkań tematycznych, wykładów, wystaw, koncertów, spotkań autorskich, itd. plasuje bibliotekę na wysokim miejscu pośród innych instytucji kulturalnych w mieście i regionie - czytamy w liście Biblioteki Śląskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej Patriotycznie przed tężnią, pod patronatem pary prezydenckiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość18.07.2014 19:28

Dlaczego w gazecie "Jastrząb" umieszczono zdjęcie jakiejś maturzystki zamiasta pracownika MBP lub w ogóle bezżadnego zdjęcia! Czy w MBP nie ma ładniejszych twarzy? Ręczę, że są! To miała być prawdziwa reklama MBP!

Czcigodny ze szczytu16.06.2014 14:32

JA też lubię książki i mam nawet taką oczytaną twarz.

zoły14.06.2014 9:03

W pełni się zgadzam. To co organizuje biblioteka to Kultura przez duże "K". Jastrzębie może być dumne.

czytelnik13.06.2014 17:17

W tym miejscu chciałbym zaapelować o lepszą reklamę wydarzeń w bibliotece. Ile to razy człowiek dowiedział się o ciekawych rzeczach po fakcie! Gratulacje dla załogi!

Czcigodny ze szczytu13.06.2014 13:05

Pozdrowienia dla Pań z biblioteki. Taką pracę trzeba kochać i w tym przypadku prawdopodobnie tak jest :)