Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
17 czerwca 2014

Karta Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych

Karta Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych

Rodziny wielodzietne zamieszkałe w naszym mieście mogą ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny. Karta pozwala na korzystanie z tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, przejazdy komunikacją miejską a nawet tańsze wakacje.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Przysługuje rodzinom niezależnie od wielkości dochodu i wydawana jest każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Składając wniosek o przyznanie Karty, okazuje się oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających uprawnienie do przyznania Karty, w szczególności:
- w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica – dokument potwierdzający tożsamość;
- w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
- w przypadku dzieci w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej
placówce;
- w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18. roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;
- w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka – postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
- w przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej – zaświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;
- składając wniosek o wydanie duplikatu Karty, okazuje się dokument potwierdzający tożsamość lub, w przypadku dziecka, odpis aktu urodzenia. 

Okazywanie odpisów aktu urodzenia lub dowodu osobistego dziecka nie jest wymagane w przypadku posiadania aktualnego zameldowania na pobyt stały lub czasowy na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Uprawnione rodziny mogą złożyć wniosek o wydanie karty w Urzędzie Miasta, pokój 115, budynek B. Wniosek można otrzymać w tym samym pokoju lub pobrać go ze strony.

Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny". Lista takich miejsc znajduje się na stronie www.rodzina.gov.pl

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny oraz jastrzębska Karta Rodzina 3+ działają równolegle względem siebie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest coraz więcej chętnych na zniżki Jest coraz więcej chętnych na zniżki

Masz Kartę Rodzina 3+? Musisz zaktualizować e-bilet Masz Kartę Rodzina 3+? Musisz zaktualizować e-bilet

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!