Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Queens Chicken
24 czerwca 2014

Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką

  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
Więcej zdjęć:
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie, KMP Jastrzębie-Zdrój

23 czerwca w naszym mieście miały miejsce ćwiczenia służb ratowniczych. Scenariusz był taki: pociąg zderzył się z autokarem i samochodem, kilkanaście osób zostało rannych.

Ćwiczenia odbyły się na bocznicy kolejowej Pawłowice Górnicza oraz w Zespole Szkół nr 13 w Bziu. Uczestniczyli w nich policjanci, strażacy, strażnicy miejscu, ratownicy z pogotowia, szpitala, zakładu karnego, pracownicy JSW, Jastrzębskiej Spółki Kolejowego, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz harcerze.

Wszyscy musieli się zmierzyć z katastrofą kolejową oraz ucieczką skazanych. W wyniku zderzenia pociągu z autokarem wycieczkowym i samochodem osobowym, kilkanaście osób zostało rannych, a kilka zmarło. Sytuację wykorzystali więźniowie, którzy podjęli próbę ucieczki. 

Celem ćwiczeń było sprawdzenie wybranych elementów systemu zarządzania kryzysowego w Jastrzębiu-Zdroju.

- Przedstawiciele poszczególnych służb wyrazili swoje zadowolenie wynikające z możliwości uczestnictwa w tego typu ćwiczeniach, których przygotowanie logistyczne odzwierciedlało realność sytuacji. Profesjonalizm działania wszystkich uczestników ćwiczenia gwarantuje możliwość podjęcia skutecznych działań w przypadku faktycznego wystąpienia sytuacji kryzysowej - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kolejny pieszy pod kołami samochodu - ranne dziecko Kolejny pieszy pod kołami samochodu - ranne dziecko

Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk Mocny wstrząs w Jastrzębiu. Epicentrum w kopalni Budryk

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
kotek-płotek15.07.2014 21:42

Czysta balanga, pociągi, które zlikwidowano kilkadziesiąt lat temu. Cha, cha, cha.

Prawdomowny27.06.2014 17:20

Pociagi nie zderzaja sie z samochodami. To bezmozgi wjezdzaja na przejazd kolejowy bez sprawdzenia czy nie wystepuje zagrozenie. Swoja droga w naszym miescie takie cwiczenia sa niesamowicie potrzebne. Trzeba zorganizowac jeszcze trening grupy szybkiego reagowania na wypadek proby uprowadzenia samolotu z pasazerami.. :)

Kamil26.06.2014 14:45

A co napisałem? Dokładnie to samo... Back to school.

Gość25.06.2014 19:00

co ciekawe, linia towarowa z Moszczenicy do Ruptawy była w lepszym stanie niż osobowa, miała betonowe podkłady, solidna robota, na lata. No, ale została rozebrana, a powinna zmienić się w osobową, wtedy można byłoby śmigać do zebrzydowic, a potem do Czech.
Niemniej to marnotrawstwo, no bo skoro coś jest, jest w dobrym stanie, to powinno się wykorzystywać.

do Kamil Młot25.06.2014 18:54

jeżdżą, ze dwa dziennie, prywatnej firmy, wywożą węgiel albo kamień na hałdy. Linia ta pasażerska już nie istnieje jak wiadomo.

Kamil25.06.2014 16:57

Po jastrzębiu jeżdzą pociągi, tylko, że nie pasażerskie.... Co za młoty ;D

Gość25.06.2014 1:31

Jak to jaki pociąg? Ten, ww którym jechali urzędnicy miejscy do pracy. No i ten pociąg zderzył się z autokarem pełnym turystów japońskich, którzy chcieli zwiedzić nasze piękne miasto.

Pokaż wszystkie opinie (11)