Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 czerwca 2014

Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką

  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
  • Pociąg zderzył się z autokarem i osobówką
Więcej zdjęć:
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie, KMP Jastrzębie-Zdrój

23 czerwca w naszym mieście miały miejsce ćwiczenia służb ratowniczych. Scenariusz był taki: pociąg zderzył się z autokarem i samochodem, kilkanaście osób zostało rannych.

Ćwiczenia odbyły się na bocznicy kolejowej Pawłowice Górnicza oraz w Zespole Szkół nr 13 w Bziu. Uczestniczyli w nich policjanci, strażacy, strażnicy miejscu, ratownicy z pogotowia, szpitala, zakładu karnego, pracownicy JSW, Jastrzębskiej Spółki Kolejowego, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz harcerze.

Wszyscy musieli się zmierzyć z katastrofą kolejową oraz ucieczką skazanych. W wyniku zderzenia pociągu z autokarem wycieczkowym i samochodem osobowym, kilkanaście osób zostało rannych, a kilka zmarło. Sytuację wykorzystali więźniowie, którzy podjęli próbę ucieczki. 

Celem ćwiczeń było sprawdzenie wybranych elementów systemu zarządzania kryzysowego w Jastrzębiu-Zdroju.

- Przedstawiciele poszczególnych służb wyrazili swoje zadowolenie wynikające z możliwości uczestnictwa w tego typu ćwiczeniach, których przygotowanie logistyczne odzwierciedlało realność sytuacji. Profesjonalizm działania wszystkich uczestników ćwiczenia gwarantuje możliwość podjęcia skutecznych działań w przypadku faktycznego wystąpienia sytuacji kryzysowej - informuje policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kobieta wzywała pomocy Kobieta wzywała pomocy

Stracił panowanie nad samochodem na wiadukcie Stracił panowanie nad samochodem na wiadukcie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
kotek-płotek15.07.2014 21:42

Czysta balanga, pociągi, które zlikwidowano kilkadziesiąt lat temu. Cha, cha, cha.

Prawdomowny27.06.2014 17:20

Pociagi nie zderzaja sie z samochodami. To bezmozgi wjezdzaja na przejazd kolejowy bez sprawdzenia czy nie wystepuje zagrozenie. Swoja droga w naszym miescie takie cwiczenia sa niesamowicie potrzebne. Trzeba zorganizowac jeszcze trening grupy szybkiego reagowania na wypadek proby uprowadzenia samolotu z pasazerami.. :)

Kamil26.06.2014 14:45

A co napisałem? Dokładnie to samo... Back to school.

Gość25.06.2014 19:00

co ciekawe, linia towarowa z Moszczenicy do Ruptawy była w lepszym stanie niż osobowa, miała betonowe podkłady, solidna robota, na lata. No, ale została rozebrana, a powinna zmienić się w osobową, wtedy można byłoby śmigać do zebrzydowic, a potem do Czech.
Niemniej to marnotrawstwo, no bo skoro coś jest, jest w dobrym stanie, to powinno się wykorzystywać.

do Kamil Młot25.06.2014 18:54

jeżdżą, ze dwa dziennie, prywatnej firmy, wywożą węgiel albo kamień na hałdy. Linia ta pasażerska już nie istnieje jak wiadomo.

Kamil25.06.2014 16:57

Po jastrzębiu jeżdzą pociągi, tylko, że nie pasażerskie.... Co za młoty ;D

Gość25.06.2014 1:31

Jak to jaki pociąg? Ten, ww którym jechali urzędnicy miejscy do pracy. No i ten pociąg zderzył się z autokarem pełnym turystów japońskich, którzy chcieli zwiedzić nasze piękne miasto.

Pokaż wszystkie opinie (11)