Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
24 czerwca 2014

Już niedługo trzydniowy festyn strażacki

Już niedługo trzydniowy festyn strażacki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od 27 do 29 czerwca potrwa festyn strażacki, który odbędzie się na skwerze przy ulicy Północnej. W programie m.in. zawody zabytkowych sikawek konnych, pokaz skoków konnych oraz występy muzyczne.

Festyn rozpocznie się w piątek, 27 czerwca, o godzinie 16:00. Na początek swój pokaz da Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, a o godzinie 18:00 wystąpi zespół muzyczny. W trakcie będzie można pooglądać historyczny sprzęt pożarniczy oraz wziąć udział w grach i konkursach.

W sobotę impreza rozpocznie się o 10:15 od przejazdu zaprzęgów konnych ulicami miasta. Później rozegrane zostaną zawody zabytkowych strażackich sikawek konnych. Na godzinę 15:00 planowane są zawody skoków konnych w klasie L i mini L. Drugi dzień festynu zakończy występ kabaretowy zespołu "Country".

Trzeci dzień rozpoczną zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi (godz. 14:00). O godzinie 16:00 odbędzie się pokaz tresury psów, prezentacja psów "na służbie" oraz pokaz sokolników. Na koniec zagra zespół "Kwaśnica".

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażacy uratowali kota Strażacy uratowali kota

Odchody zalały szyb windowy Odchody zalały szyb windowy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
max01.07.2014 10:40

to przykre co piszecie,dwa hipermarkety i galeria-może dla niektórych jest to swoisty wypoczynek,spacerek po takich molochach,ale chyba trzeba by było mieć dochody na głowę jak w Luxemburgu.to nie dla mnie,choć przyznaję ,że też korzystam-ale co za dużo to niezdrowo.przykład:NY central park,można?można! dzięki za odp.pozdrawiam.

do max29.06.2014 14:18

PS ten teren faktycznie nadawałby się na park. Jest tam piękna alejka dębowa, niestety jednak miasto zdecydowało, że ma tam być market i ma to być wyciąte i zniwelowane. Jeśli wyklaruje się sprawa własnosci gruntów, a właściciele je sprzedadzą to będą tam markety.

do max29.06.2014 13:23

Ten teren jest prywatny. Miasto uchwaliło jeszcze za poprzedniej kadencji plan zagospodarowania przestrzennego wg którego wymaga się by wybudowano tam dwa hipermarkety i galerię handlową. Jednak inwestor musiałby sie dogadać z prywatnymi właścicielami gruntów, a na to się nie zanosi.
Ja bym oczywiście też był za tym, zeby tam powstał park, była dawno temu nawet inisjatywa uczniów z ZS nr2, którzy zbierali podpisy za tym, ale miasto siknęło na nich ciepłym moczem i jeszcze puściło w obieg legendę miejską, że przeszkodzili w inwestycjach dopatrujac się tam chronionego pajączka (co nie jest prawdą, o pajączku to napisał dyrektor ZS 2, p. prof. Kuśko, mieżyjacy już, ale wówczas aktywny naukowiec, ornitolog, który na prosbę uczniów zrobił ananlizę ciekawych gatunków zwierząt tam występujacych, a z racji tego, ze zajmował się bezkręgowcami to ten pajączek, którego dawno nie widział albo którego nie spodziewał się tam spotkać itp., go zainteresował.

max29.06.2014 10:53

a wie może ktoś,co będzie z oazą zieleni między północną,warszwską,porozumień j.,sybiraków.dobrze by było gdyby tam coś powstało dla dzieci,młodzieży i dorosłych.mam tu na myśli jakieś małe alejki,drogi rowerowe,plac zabaw z "prawdziwego zdarzenia",park linowy,coś dla deskorolkarzy,fontanna itp.oczywiście ławeczki,wszystko oświetlone,monitorng-tak żeby każdy począwszy od dziecka po osoby już bardzo dojrzałe wiekiem mógł tam odpocząć,miło i bezpiecznie spędzić czas.mam tylko nadzieję,ze pan z bzia nie wystawił tego terenu na sprzedaż pod następny nikomu niepotrzebny hipermarket .oczywiście prace tego typu musiały by być wykonane jak najmniejszym kosztem utraty przyrody,zieleni.a może jakieś referendum!w tej sprawie.no chyba że to już mają w łapach zagraniczne molochy-to już po tzw."ptokach".pozdrawiam.

hejk26.06.2014 15:38

A festyn odbędzie się przy przepięknej ulicy Północnej, która nie została wyremontowana od czasu jej zbudowania, czyli od pierwszej połowy lat 80. XX wieku. Jedną z zabaw będzie liczenie łat i pęknięć na tej ulicy. Kto wykryje najwięcej łat i pęknięć dostanie nagrodę Urzędu Mista, która to zostanie wręczona w amfiteatrze na pięknie odremontowanym Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego.