Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 czerwca 2014

JSAG będzie zlikwidowana. Jest zgoda radnych

JSAG będzie zlikwidowana. Jest zgoda radnych
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębscy radni zdecydowali o likwidacji Jastrzębskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Strefa nie spełnia już założeń, które miała realizować kilkanaście lat temu.

26 czerwca podczas sesji rady miasta zdecydowano o likwidacji Jastrzębskiej Strefy Gospodarczej sp. z o.o. Strefa została utworzona w roku 2000, a jej celem było utworzenie miejsc pracy na terenie byłej kopalni Moszczenica. Aktualnie inwestorzy działający na terenie strefy utrzymują około 600 miejsc pracy.

W 14-letnim okresie działalności JSAG, spółka zagospodarowała poprzez zbycie i dzierżawę ponad 91% gruntów do niej należących. Pozostałe tereny to tereny trudno dostępne.

Udziałowcem spółki jest w 50-ciu procentach miasto Jastrzębie-Zdroju, a pozostałe 50% należy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Aby zlikwidować spółkę potrzebna była zgoda radnych oraz Zarządu JSW, który taką wolę wyraził.

Likwidacja JSAG nie oznacza, że przedsiębiorstwa działające na jej terenie przestaną działać.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Jastrzębie-Zdrój liderem gospodarki Jastrzębie-Zdrój liderem gospodarki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
kotek-płotek15.07.2014 21:40

A czy kiedykolwiek realizowała ?

do pracownik01.07.2014 21:21

a z czego miała pieniądze ta JSAG? Okaże się pewnie, ze z miasta albo z\ województwa, z podatków

Pracownicy JSAG01.07.2014 9:49

Sag do pewnego czau ( zmiany Zarządu) dawał ludziom pewną pracę, wypłacał godne wynagrodzenia na czas, płacił solidnie podatki i inne zobowiazania...
Firma mogłaby istnieć i dobrze się mieć ale pod kierunkiem menagera a nie polityka...
Właściciele JSAG powinni przemyśleć decyzję o likwidacji, bo jeśli nawet JSW nie odczuje straty w bilansie z powodu likwidacji to Miasto Jastrzębie w budżecie będzie miało ogromną dziurę a trzeba będzie tę dziurę załatać naszymi pieniędzmi, czyli podatkami, kolejnymi miejscami w przedszkolach, dziurawymi drogami itp.

Maciek_sraciek30.06.2014 6:18

SAG to był trup, który należało balsamować aby sprawiał wrażenie, że żyje. Niestety SAG nie wniósł z życie miasta niczego, poza tym, że p. Marian Jarosz miał przez wiele lat intratną posadę. Teraz czas rozwalić TBS Daszek - tam prezes ma też posadę, a przecież niczego nowego nie buduje od lat! Przestańcie szastać na prawo i lewo naszymi pieniędzmi ! Zacznijcie wydatkować pieniądze tam, gdzie są potrzebne.

ech...28.06.2014 21:28

może zamiast takich spółek utrzymywanych przez podatników to po prostu dać bezrobotnym chleb i kiełbasę>? Po likwidacji tego typu sdpółek i PUPów, które nie są do niczego potrzebne, kasy będzie na tyle, ze każdy bezrobotny moze i chleb i kiełbasę dostać, a jeszcze trochę grosza zostanie.

ech...28.06.2014 21:23

proponuję zbudować tam Biedronkę, bo mało tego w ?JAstrzębiu.

Gość28.06.2014 11:36

Jaki kolejny stołek szykują dla Jarosza>

Pokaż wszystkie opinie (13)