Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
2 lipca 2014

Po dziewięciu latach rondo będzie miało swoją nazwę

Po dziewięciu latach rondo będzie miało swoją nazwę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Rondo św. Barbary - taką nazwę będzie nosiło rondo na ulicy Turystycznej i Granicznej. Powstało w 2005 roku i w końcu doczekało się swojej nazwy.

Podczas ostatniego posiedzenia rady miasta przed wakacjami, zdecydowano o nadaniu nazwy św. Barbary rondu, które znajduje się przy Zespole Szkół nr 1. Był to wniosek zarządu Osiedla Barbary. Uzasadniony był przede wszystkim tym, że na osiedlu mieszka wiele górniczych rodzin, które są związane z postacią świętej. W 2013 roku powstały również alternatywne wnioski nadania nazwy. Propozycjami było rondo "Porozumienia Jastrzębskiego" oraz "śp. Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich".

To jednak nie koniec zmian w nazewnictwie. Na wrześniowej sesji rady miasta odbędzie się głosowanie nad wnioskiem radnych Platformy Obywatelskiej, która chce nadać imię św. Jana Pawła II, rondu Centralnemu. W reakcji na pomysł radnych pojawił się również pomysł nadania imienia Jana Pawła II Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Wywalczyli podwyżki o 300 zł Wywalczyli podwyżki o 300 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
kotek-płotek15.07.2014 21:35

Proponuję całe miasto nazwać Święte Jastrzębie-zdrój.

kotek-płotek15.07.2014 21:34

Do Usi.
I kupa śmiechu z tego wszystkiego. Mamy modę na święte ulice, place, nazwy szkół, przedszkoli. Czy nie ma już w naszym mieście normalnych ludzi ?

kotek-płotek15.07.2014 21:32

A może zbudować jeszcze jedno rondo na "Bożka" i nazwać je św. Nepomucena ? Co sie porobiło w tych prywatnych głowach ?

kotek-płotek15.07.2014 21:30

Nie rozumiem tylko czemu świętej ? Przecież historia mówi, że św. Barbara to zwykły wymysł. Taka święta nigdy nie istniała. Skoro to osiedle "Barbary" to nie wystarczyło by rondo o tej samej nazwie. U nas wszystko musi być święte ? Paranoja do granic wytrzymałości.

Gość04.07.2014 15:57

dobra nazwa

bądźcie czujni03.07.2014 13:04

Radni PO wymyślili żeby nazwać Rondo Centralne imieniem JPII w reakcji na pomysł Solidarnej Polski by nadać temu rondu imię Żołnierzy Wyklętych. Po prostu boli ich pamięć...

Jacek03.07.2014 12:01

no pogratulować inwencji Wielce Szanownym Radnym, dziękuję, że zechcieli swój cenny czas poświęcić tak Ważkim Problemom. Życzymy udanych wakacji!

Pokaż wszystkie opinie (11)