Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 lipca 2014

Jastrzębie-Zdrój wciąż z największymi zarobkami

Jastrzębie-Zdrój wciąż z największymi zarobkami
fot. UM Jastrzębie

Portal forsal.pl stworzył ranking wynagrodzeń w poszczególnych powiatach Polski. Na czele tego rankingu plasuje się województwo śląskie. Największe wynagrodzenie występuje w Jastrzębiu-Zdroju.

Najwyższe zarobki występują w Jastrzębiu-Zdroju. Średnio zarabia się tutaj 5 974 złotych brutto. Tuż za naszym miastem plasuje się stolica województwa śląskiego - Katowice. Średnie pensje wynoszą tam od 3 700-4 000 złotych. Na ostatnim stopniu podium znalazła się Dąbrowa Górnicza. Tam średnie wynagrodzenie jest na poziomie 4 255 zł brutto. Najniższe uposażenia występują natomiast w powiecie kłobuckim. Tam średnia pensja wynosi brutto 2 661 złotych.

W kwestii stopy bezrobocia w województwie śląskim niechlubny wynik należy do powiatu częstochowskiego - 20,5%. Za nim plasuje się Bytom - 19,9%, a także powiat myszkowski - 19,7%

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści finansowi zastawiają pułapki Uwaga! Oszuści finansowi zastawiają pułapki

Miasto podzieliło 400 tys. zł  Miasto podzieliło 400 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
kotek-płotek15.07.2014 21:28

Do gorola.
Masz racje dużo osób pracuje w Jastrzębiu z Warszawy i Krakowa i to nawet nie na średniej. Te osoby robią nam tak wysoką średnia płacę.

kotek-płotek15.07.2014 21:26

Ciekawe dlaczego nie podają najniższej i najwyższej stawki zarobków. Średnia wrzuca wszystkich do jednego worka. Ja dostaje na reki 2.500 tysiąca, skąd więc ta średnia, kiedy dobrze wiem, ze ludzie zarabiają po 1600 na rękę i mniej ?

o matko10.07.2014 13:25

chodzi o tych, którzy się rozliczają w USie w Jastrzębiu, czyli mieszkajacymi tutaj, co wy bredzicie o jakimś SWD????? SWD rozliczają się w Wodzisłąwiu. Ja zdaję zobie sprawę, że górnicy nie są zazwyczaj inteligentnymi osdobami, ale bez przesady, panowie, weźcie się w garść.

do edo10.07.2014 8:46

Jakie Ty bzdury wypisujesz! Widziałeś ilu pracowników w JSW jest np. z Żor a ilu z Jastrzębia? Wyszukanie czegoś w google nie boli a statystyki są podane. Co do urzędu miasta to 3/4 pracowników to jastrzębianie. Jeżeli zamierzasz dyskutować na jakiś temat to najpierw się do tego przygotuj a potem zabieraj głos.

do edo09.07.2014 12:02

"zarobki w Jastrzębiu" to są zarobki Jastrzębian, to oczywiste, bo te wyliczenia są prowadzone na podstawie tych, którzy tutaj podatki płacą, czyli chodzi o mieszkańców miasta.

gorol09.07.2014 9:56

Faktycznie chodzi tutaj o zarobki w Jastrzębiu, a nie zarobki jastrzębian. Wystarczy popatrzeć na jastrzębskich kopalniach, że znalezienie na parkingu samochodu SJZ graniczy z cudem. Mało tego, nawet w tak kluczowym i strategicznym miejscu jak URZĄD MIEJSKI pracują głównie przybysze spoza Jastrzębia, działając przy tym celowo na szkodę "nie ich miasta". Jeżeli tego nie ogarniemy, to za parę lat okoliczne mieściny nas zjedzą. DO BOJU JASTRZĘBIANIE.

do "do edo" - może jednak ty masz pro09.07.2014 9:38

edo - 100 % racji...problem jest w tym, że osoby na stanowiskach kierowniczych w różnych firmach, urzędzie czy na kopalniach nie są z naszego miasta...i podejmując jakiekolwiek decyzję w tym np. o zatrudnieniu nie istnieje u nich "jastrzębski patriotyzm lokalny"...i między innymi dlatego też u nas ludności ubywa...bo też po co mieszkać w Jastrzębiu, jak żadne przywileje nie są z tym związane...proste... widać to na przykładzie ilości deweloperki, której w Jastrzębiu po prostu nie ma, bo nie ma chętnych by tu się przenosić!!!!!!!!!!

Pokaż wszystkie opinie (29)