Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
10 lipca 2014

Szpital otrzyma nowy sprzęt o wartości 100 tys. zł

Szpital otrzyma nowy sprzęt o wartości 100 tys. zł
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzyma aparat do znieczulania ogólnego pacjentów z respiratorem anestetycznym i monitorem. Sprzęt zakupiony przez Urząd Miasta zostanie przekazany 14 lipca.

Aparat  Fabius GS Premium to nowoczesny aparat medyczny, służący do wprowadzania pacjentów w stan znieczulenia ogólnego, który jest konieczny do przeprowadzania zabiegów operacyjnych. Sprzęt będzie znajdował się na Bloku Operacyjnym i Oddziale Położniczo-Ginekologicznym. Jego koszt wyniósł 100 tys. złotych.

- To połączenie solidnej konstrukcji i modułowej architektury. Dzięki połączeniu sprawdzonej konstrukcji z wygodą i użytecznością nowoczesnych technologii cyfrowych, aparat jest prosty w użyciu, wydajny i przygotowany do rozbudowy w przyszłości - informuje Urząd Miasta.

W 2013 roku z budżetu miasta dla WSS nr 2 zakupiono m.in. skaner do cyfrowych kaset RTG, wiertarkę laryngologiczną i optykę do posiadanych artroskopów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Madox10.07.2014 22:58

Nie marudź Stefan, tylko znajdź robotę

Gość10.07.2014 11:30

To znacznie mniej niż tygodniowe wpływy z kopert.