Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
15 lipca 2014

Szpital Wojewódzki ma nowy sprzęt za 100 tys. zł

Szpital Wojewódzki ma nowy sprzęt za 100 tys. zł

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 otrzymał aparat do znieczulania ogólnego pacjentów z respiratorem anestetycznym i monitorem Fabius GS Premium. Urządzenie zostało zakupione ze środków Urzędu Miasta i oficjalnie przekazane szpitalowi 14 lipca.

Jest to wysokiej jakości urządzenie medyczne, służące do wprowadzania pacjentów w stan znieczulania ogólnego, który jest niezbędny do przeprowadzenia zabiegów operacyjnych. Aparat to połączenie sprawdzonej konstrukcji z wygodą i użytecznością nowoczesnej technologii cyfrowej. Urządzenie jest łatwe w użyciu oraz można je rozbudować w przyszłości. Jest też mobilne, dlatego nie będzie problemu z przewiezieniem go np. do sali, gdzie wykonuje się cesarskie cięcia.

Sprzęt znajduje się na Bloku Operacyjnym i na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym. Jego koszt wyniósł ponad 100 tys. złotych. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

Wywalczyli podwyżki o 300 zł Wywalczyli podwyżki o 300 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość15.07.2014 23:15

Ciekawe kiedy go sprywatyzuja - czytaj weźnie ktoś w swoje prywatne łapy. Ostatnio na TV KATOWICE było że w woj. śląskim ma zniknąć ok 5000 miejsc w szpitalach zopczetu NFZ z czego większość właśnie w WSS2

hajer przodowy15.07.2014 15:38

Koniec propagandy sukcesu, teraz zainteresujemy się przypadkami legionelli w szpitalu i sąsiadującym bloku...