Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 lipca 2014

Ranking samorządów: Jastrzębie na 35. miejscu

Ranking samorządów: Jastrzębie na 35. miejscu

"Rzeczpospolita" opublikowała ranking najlepszych samorządów miast na prawach powiatu. Jastrzębie-Zdrój znalazło się dopiero na 35. miejscu.

W rankingu brano pod uwagę m.in. dynamikę dochodów miasta w ostatnich latach, wartość środków unijnych na jednego mieszkańca, dynamikę wzrostu wydatków majątkowych, liczbę nowych przedsiębiorstw a także działania związane z walką z bezrobociem.

Jastrzębie-Zdrój uplasowało się na 35. miejscu w rankingu ogólnym. W tym roku nasze miasto wskoczyło o 12 pozycji wyżej (w roku 2013 było na 47. miejscu). Na wyższym miejscu od naszego miasta uplasował się m.in. pobliski Rybnik (15. miejsce). W rankingu miast na prawach powiatu ujęto w sumie 56 miejscowości.

Nasze miasto znalazło się na 28. miejscu w zestawieniu "Innowacyjne miasta na prawach powiatu", razem z Białymstokiem, Jaworzem, Opolem i Ostrołęką. W rankingu "Największe inwestycje" ujęto również zadanie budowy Drogi Głównej Południowej, które realizuje Jastrzębie-Zdrój. W zestawieniu tym nasze miasto zajmuje 29. miejsce.

Jastrzębie-Zdrój dobrze wypada pod względem sytuacji finansowej. Wskaźnik wyniósł 40,53 punkty (2. miejsce). Lepszy był tylko w Dąbrowie Górniczej (45,96 punktów). Bardzo źle zostało ocenione "zarządzanie miastem" - tylko na 16,64 punktów. Taki wynik dał naszemu miasu w tej kategorii przedostatnie miejsce. Gorzej z zarządzaniem jest tylko w Piekarach Śląskich, gdzie za ten wskaźnik przyznano 10,49 punktów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

55. rocznica nadania praw miejskich - razem budować miasto 55. rocznica nadania praw miejskich - razem budować miasto

Z czego jesteś dumny w Jastrzębiu? Zobacz film promocyjny Z czego jesteś dumny w Jastrzębiu? Zobacz film promocyjny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
PD19.07.2014 23:47

Ranking jest błędny. Jastrzębie-Zdrój nie powinno być w nim uwzględnione. To nie jest miasto. To luźnie rozrzucone skupiska sypialne połączone ze sobą siecią kiepskiej jakości dróg, które w dużej (przytłaczającej?) większości są okupowane przez osobniki nie wychylające się poza podstawę piramidy potrzeb Maslow'a.

Gość17.07.2014 21:00

Panu Janeckiemu "dziękujecie"zawsze przed wyborami a w dniu wyborów siedzicie w domu z czego pan Marian się cieszy i wygrywa dzięki przyległym wioskom.

zakapior17.07.2014 20:16

Trzeba ruszyć cztery litery na wybory i wybrać nowego prezydenta. Janeckiemu podziękować w ten sposób za niebywały "rozwój" miasta.

Suarez17.07.2014 15:36

do wójta!

Nie obrażaj historyków.
Marian jest tylko nauczycielem historii a to spora jednak różnica.

Gość17.07.2014 11:26

Temu panu dziękujemy. Idźmy do wyborów jesienią.

Gość17.07.2014 8:30

Elektroniczny Obieg Dokumentów, internet szerokopasmowy, wycieczki zagraniczne np. do Maroko i przedostatnie miejsce w zarządzaniu miastem? Czyli prezydent a oceniono na pałę.

jaś16.07.2014 23:58

Dajcie Marianowi dokończyć co zaczął - jeszcze 3 kadencje i będzie lepiej... lepiej nie mówić!

Pokaż wszystkie opinie (12)