Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 lipca 2014

Jastrzębska Spółka Węglowa emituje obligacje

Jastrzębska Spółka Węglowa emituje obligacje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Jastrzębskie Spółki Węglowej, które odbyło się 16 lipca, podjęło decyzję o przyjęciu programu emisji obligacji. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą w dużej części przeznaczone na zakup kopalni Knurów-Szczygłowice.

Suma wartości nominalnej emisji obligacji w ramach poszczególnych transz nie będzie przekraczała 1,175 mld zł oraz 390 mln dolarów bądź równowartość tej kwoty lub jej części w złotych. Wykup obligacji nastąpi nie później niż do 2020 roku.

Pieniądze z obligacji JSW zamierza przeznaczyć na zakup od Kompanii Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice. Pozostała część pieniędzy trafi też na inwestycje w pozostałych kopalniach spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat? JSW: Ruszył odwierty. Nowa kopalnia za 5 lat?

JSW: Będą pociągi zasilane wodorem JSW: Będą pociągi zasilane wodorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Górnik JSW19.07.2014 21:11

równia pochyła zaj..... kopalnie. Teraz winę zrzucają na górników . Cały zarząd ma prawa emerytalne , a więc won na EMERYTURĘ!!!!!!!!!

Gość19.07.2014 11:24

JSW PRZELEWA PIENIĄDZE DO KW!!!! ZŁODZIEJSTWO, A NAM KOPALNIE KULEJĄ I PIENIEDZY NA NIC NIE MAJĄ!!!

pracownikJSW18.07.2014 13:14

Panie prezesie, niech pan mi da pełnomocnictwo i stawiam te firmę w pół roku do pionu. Zapewniam też, że nikt z uczciwie pracujących nie straci.

di stefano18.07.2014 10:00

ktos tu ciagnie spolke na dno, kilka lat a moze i nie i spolka bedzie w stanie upadku jak kompania

górnik18.07.2014 9:34

a kasa za akcje przeżarte?

gustawo17.07.2014 21:31

Kupili,aby górnicy w KW mieli wypłatę.Zagórowski został wezwany do Warszawy i pan minister gospodarki poinformował go,że właśnie kupił kopalnię i nasz prezes nie miał nic do powiedzenia.Tak wygląda polityka w wydaniu BURAKÓW z Warszawy i nie ważne co się stanie z JSW,mają rezerwę kasy na czarną godzinę dla swoich pracowników,więc mogą "wspomóc KW"a prezesi i ich przydupasy z KW i tak mimo tej transakcji swoje wysokie pensje dostali i będą dalej dostawać.

Jin17.07.2014 20:36

Miał być kredyt, ale nie dostali i JSW jest w masakrycznie trudniej sytuacji finansowej. Nie mówi się o tym głośno, no bo po co? Jeszcze POparcie spadnie

Pokaż wszystkie opinie (8)