Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 lipca 2014

Jastrzębska Spółka Węglowa emituje obligacje

Jastrzębska Spółka Węglowa emituje obligacje
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Jastrzębskie Spółki Węglowej, które odbyło się 16 lipca, podjęło decyzję o przyjęciu programu emisji obligacji. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą w dużej części przeznaczone na zakup kopalni Knurów-Szczygłowice.

Suma wartości nominalnej emisji obligacji w ramach poszczególnych transz nie będzie przekraczała 1,175 mld zł oraz 390 mln dolarów bądź równowartość tej kwoty lub jej części w złotych. Wykup obligacji nastąpi nie później niż do 2020 roku.

Pieniądze z obligacji JSW zamierza przeznaczyć na zakup od Kompanii Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice. Pozostała część pieniędzy trafi też na inwestycje w pozostałych kopalniach spółki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Górnik JSW19.07.2014 21:11

równia pochyła zaj..... kopalnie. Teraz winę zrzucają na górników . Cały zarząd ma prawa emerytalne , a więc won na EMERYTURĘ!!!!!!!!!

Gość19.07.2014 11:24

JSW PRZELEWA PIENIĄDZE DO KW!!!! ZŁODZIEJSTWO, A NAM KOPALNIE KULEJĄ I PIENIEDZY NA NIC NIE MAJĄ!!!

pracownikJSW18.07.2014 13:14

Panie prezesie, niech pan mi da pełnomocnictwo i stawiam te firmę w pół roku do pionu. Zapewniam też, że nikt z uczciwie pracujących nie straci.

di stefano18.07.2014 10:00

ktos tu ciagnie spolke na dno, kilka lat a moze i nie i spolka bedzie w stanie upadku jak kompania

górnik18.07.2014 9:34

a kasa za akcje przeżarte?

gustawo17.07.2014 21:31

Kupili,aby górnicy w KW mieli wypłatę.Zagórowski został wezwany do Warszawy i pan minister gospodarki poinformował go,że właśnie kupił kopalnię i nasz prezes nie miał nic do powiedzenia.Tak wygląda polityka w wydaniu BURAKÓW z Warszawy i nie ważne co się stanie z JSW,mają rezerwę kasy na czarną godzinę dla swoich pracowników,więc mogą "wspomóc KW"a prezesi i ich przydupasy z KW i tak mimo tej transakcji swoje wysokie pensje dostali i będą dalej dostawać.

Jin17.07.2014 20:36

Miał być kredyt, ale nie dostali i JSW jest w masakrycznie trudniej sytuacji finansowej. Nie mówi się o tym głośno, no bo po co? Jeszcze POparcie spadnie

Pokaż wszystkie opinie (8)