Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
21 lipca 2014

Uwaga kierowcy. Policja kontroluje ciężarówki

Uwaga kierowcy. Policja kontroluje ciężarówki
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Od 21 lipca w godzinach od 6:00 do 22:00, na jastrzębskich drogach, jak i na drogach całego województwa policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Sprawdzają głównie auta dostawcze i autobusy.

- Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu towarów oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych - informuje policja.

Działania drogówki polegają przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców.

Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kontrolowane będą także dokumenty wymagane do prowadzenia i użytkowania pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Działania potrwają do godziny 22.00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach Uwaga! Oszuści krążą po osiedlach

Zaatakował ekspedientkę nożem Zaatakował ekspedientkę nożem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość21.07.2014 21:01

przecież nawet tachografu odczytać nie potrafią a panie szczególnie znają się na stanie technicznym samochodów ciężarowych. Wodę z mózgu ludziom robicie.

Gość21.07.2014 18:12

no, no, poligloci z tych naszych policjantów