Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 lipca 2014

Uwaga kierowcy. Policja kontroluje ciężarówki

Uwaga kierowcy. Policja kontroluje ciężarówki
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Od 21 lipca w godzinach od 6:00 do 22:00, na jastrzębskich drogach, jak i na drogach całego województwa policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Sprawdzają głównie auta dostawcze i autobusy.

- Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w dziedzinie transportu drogowego w zakresie przewozu towarów oraz zmniejszenie liczby ofiar w wypadkach drogowych - informuje policja.

Działania drogówki polegają przede wszystkim na kontroli w zakresie przewożenia rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców.

Policjanci sprawdzają także stan trzeźwości kierujących pojazdami. Kontrolowane będą także dokumenty wymagane do prowadzenia i użytkowania pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Działania potrwają do godziny 22.00.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kradł perfumy, bo chciał zarobić Kradł perfumy, bo chciał zarobić

Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję? Bezpieczniej w mieście? Miasto wesprze Policję?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość21.07.2014 21:01

przecież nawet tachografu odczytać nie potrafią a panie szczególnie znają się na stanie technicznym samochodów ciężarowych. Wodę z mózgu ludziom robicie.

Gość21.07.2014 18:12

no, no, poligloci z tych naszych policjantów