Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 lipca 2014

Bernardi odchodzi. Nowym trenerem Roberto Piazza

Bernardi odchodzi. Nowym trenerem Roberto Piazza
fot. piemontevolley.it

Lorenzo Bernardi nie jest już szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla. Włoch rozwiązał kontrakt z klubem. Nowym trenerem Pomarańczowych będzie Roberto Piazza.

Bernardi zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie, obowiązującego jeszcze przez 2 lata kontraktu. Klub przyjął jego rezygnację i zaczął szukać nowego szkoleniowca.

23 lipca Jastrzębski Węgiel ogłosił, że nowym trenerem będzie Włoch, Roberto Piazza. 46-letni szkoleniowiec ma za sobą wiele lat pracy we włoskiej Serie A1. W ostatnim czasie pracował w Bre Baca Lanutti Cuneo.

- Roberto Piazza jest trenerem niezwykle utytułowanym. W roli drugiego szkoleniowca zdobył ośmiokrotnie mistrzostwo Włoch, raz mistrzostwo Rosji, czterokrotnie Puchar Włoch, siedmiokrotnie Superpuchar Włoch, trzykrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, trzykrotnie triumfował w Pucharze CEV. Jako pierwszy trener zespołu w 2011 roku wywalczył z Sisleyem Puchar CEV, zaś w 2013 z Cuneo dotarł do finału Ligi Mistrzów. We wszystkich klubach pracował z wybitnymi szkoleniowcami i zawodnikami - informuje Jastrzębski Węgiel.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku Młodzicy Jastrzębskiego Węgla najlepsi na Śląsku

Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku Pomarańczowi wygrywają w Gdańsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
alko27.07.2014 15:45

Najpierw uciekł Kubiak a teraz Bernardi haha.

hejk25.07.2014 9:35

po Bernardim może i nie będę płakał, szkoda, ze odszedł dopiero gdy przemeblował "pod siebie" druzynę. Wywalił n.p. Marechala, który miał polski paszport i po odejsciu Kubiaka nie mamy nikogo na tej pozycji.

Gość24.07.2014 13:31

Jojo i tobie podobni, nie zabierajcie głosu gdyż nie macie pojęcia o sporcie, a o siatkówce w szczególności i się ośmieszacie. Udowodnił to świetnie wpis do jojo. Brawo !

Gość24.07.2014 8:30

Najwyższy czas, Bernardi był raczej pajacem, niż trenerem.

do jojo23.07.2014 19:25

Lasko tobie pewnie nie ma nic do powiedzenia bo nie masz karnetu, którego za półdarmo ci nikt nie zaproponował. Musisz być młody skoro jesteś taki zdziwiony- sport to pieniądzę i tyle. Po Bernardim chyba raczej nikt nie płacze. W przypadku Kubiaka po takim sezonie to było pewne jak śmierć i podatki, ze go ktoś bogatszy wykupi. Ciekawe czy jakby tobie ktoś zaproponował 3 razy większe zarobki to czy byś był taki "lojalny" wobec pracodawcy- to było pytanie nie wymagające odpowiedzi.

Jojo23.07.2014 17:30

I co teraz może powiedzieć np. Michał Łasko? Przedłużył umowę. Chciał zostać. Zaiste sądził, że zostanie podstawowy wcześniejszy skład, a tutaj Kubiaka nie ma, Bernardi odszedł.
Pan Grodecki ze swoim honorem podczas wojny na pewno strzelałby do swoich.
Tak, czy inaczej ciesze się, że nie mam karnetu.

ibiz23.07.2014 17:29

no a na przyjecie wraca Zibi!

Pokaż wszystkie opinie (9)