Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
26 lipca 2014

JSW sprzeda koks do Austrii za 1,37 mld zł

JSW sprzeda koks do Austrii za 1,37 mld zł
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła umowę z austriacką firmą na sprzedaż koksu. Umowa obowiązywać będzie 5 lat, a jej szacowana wartość wyniesie 1,37 mld zł.

JSW zawarła umowę ze spółką Importkohle GmbH oraz Voestalpine Rohstoffbeschauffungs GmbH na dostawy koksu w latach 2016-2021, z możliwością jej przedłużenie o 5 lat.

Ceny koksu będą ustalane w okresach kwartalnych lub półrocznych, jednak szacunkowa wartość umowy wyniesie około 1,37 mld zł.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała również, że w ciągu ostatniego roku do jednej z obowiązujących już umów podpisano aneks, mówiący o dostawie koksu w latach 2014-2017. Wartość umowy to około 560 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kto rządzi w JSW?  Niezaksięgowany węgiel? Kto rządzi w JSW? Niezaksięgowany węgiel?

Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących  Górnicy stracą zaufanie do PiS? Kaczyński nie wyszedł do protestujących

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
ciekawa29.07.2014 21:54

do:do pol-mam nadzieję,że to sarkazm,jeśli nie to proszę uzasadnij swoją wypowiedź

Gość29.07.2014 16:40

Ja jestem górnikiem i cieszę się że wszyscy nie pracujący w branży górniczej mi zazdroszczą taki los

Górnik29.07.2014 12:20

Ile na tym zarobi ?

górnik29.07.2014 9:30

Mylisz się ścianowiec, koszty rosną. Rejony wydobywcze są coraz dalsze, coraz głębsze. Mamy więcej zaburzeń, uskoków, przerostów, czynników termalnych. To wszystko wiąże się z dłuższym transportem, skróconym czasem pracy itd. Koszty rosną z automatu, nie pleć głupot!

do pol29.07.2014 0:21

ale górnicy to złodzieje, to trzeba jasno powiedzieć.

pol28.07.2014 21:41

do:do gość:to nie zachłanność górników tylko głupota zarządzających spółką:inwestowanie w maszyny,które są niewiarygodnie drogie i niestety bardzo awaryjne(ale firma,która je sprowadza należy do rodziny prezia),przerost administracji, zakup na kredyt kopalnii, podpisywanie niekorzystnych umów przez pana z. itd.,itp.;kurcze,czemu jak ktoś zarabia ciężką pracą więcej niż najniższa średnia krajowa to od razu nazywacie go zachłannym;czep się zarobków prezesa i jego świty a najlepiej wejdź do portfela całemu sejmowi,lekarzom(zwłaszcza przyjmującym prywatnie-bez kas fiskalnych),urzędnikom i innym i niech cię zazdrość zżera.

do gość28.07.2014 13:06

Moim zdaniem spółka upadnie przez zachłanność górników,wspomnicie moje słowa za jakieś 2,3 lata.

Pokaż wszystkie opinie (13)