Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
26 lipca 2014

JSW sprzeda koks do Austrii za 1,37 mld zł

JSW sprzeda koks do Austrii za 1,37 mld zł
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa zawarła umowę z austriacką firmą na sprzedaż koksu. Umowa obowiązywać będzie 5 lat, a jej szacowana wartość wyniesie 1,37 mld zł.

JSW zawarła umowę ze spółką Importkohle GmbH oraz Voestalpine Rohstoffbeschauffungs GmbH na dostawy koksu w latach 2016-2021, z możliwością jej przedłużenie o 5 lat.

Ceny koksu będą ustalane w okresach kwartalnych lub półrocznych, jednak szacunkowa wartość umowy wyniesie około 1,37 mld zł.

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała również, że w ciągu ostatniego roku do jednej z obowiązujących już umów podpisano aneks, mówiący o dostawie koksu w latach 2014-2017. Wartość umowy to około 560 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
ciekawa29.07.2014 21:54

do:do pol-mam nadzieję,że to sarkazm,jeśli nie to proszę uzasadnij swoją wypowiedź

Gość29.07.2014 16:40

Ja jestem górnikiem i cieszę się że wszyscy nie pracujący w branży górniczej mi zazdroszczą taki los

Górnik29.07.2014 12:20

Ile na tym zarobi ?

górnik29.07.2014 9:30

Mylisz się ścianowiec, koszty rosną. Rejony wydobywcze są coraz dalsze, coraz głębsze. Mamy więcej zaburzeń, uskoków, przerostów, czynników termalnych. To wszystko wiąże się z dłuższym transportem, skróconym czasem pracy itd. Koszty rosną z automatu, nie pleć głupot!

do pol29.07.2014 0:21

ale górnicy to złodzieje, to trzeba jasno powiedzieć.

pol28.07.2014 21:41

do:do gość:to nie zachłanność górników tylko głupota zarządzających spółką:inwestowanie w maszyny,które są niewiarygodnie drogie i niestety bardzo awaryjne(ale firma,która je sprowadza należy do rodziny prezia),przerost administracji, zakup na kredyt kopalnii, podpisywanie niekorzystnych umów przez pana z. itd.,itp.;kurcze,czemu jak ktoś zarabia ciężką pracą więcej niż najniższa średnia krajowa to od razu nazywacie go zachłannym;czep się zarobków prezesa i jego świty a najlepiej wejdź do portfela całemu sejmowi,lekarzom(zwłaszcza przyjmującym prywatnie-bez kas fiskalnych),urzędnikom i innym i niech cię zazdrość zżera.

do gość28.07.2014 13:06

Moim zdaniem spółka upadnie przez zachłanność górników,wspomnicie moje słowa za jakieś 2,3 lata.

Pokaż wszystkie opinie (13)