Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
28 lipca 2014

Solanka w Zdroju będzie w przyszłym roku

Solanka w Zdroju będzie w przyszłym roku

W połowie przyszłego roku inhalatorium solankowe w Parku Zdrojowym powinno być już gotowe. Plac budowy został właśnie przekazany wykonawcy inwestycji.

Plany solanki w Parku Zdrojowym były już w głowach władz miasta przez dłuższy czas. Jakiś czas temu wyłoniono wykonawcę inwestycji, który niedługo przystąpi do pierwszych prac.

Obiekt nawiązywać będzie do dawnej, rozebranej po II wojnie światowej kolumnady. Ze względu na zabytkowy charakter parku, kształt i detale architektoniczne mają oddawać wizerunek zbliżony do pierwowzoru. 

- Aby spełnić wymagania co do współczesnej funkcji, ścianami i szklaną fasadą wydzielono centralną część kolumnady. Ta stanowić ma inhalatorium wód solankowych umożliwiające spacer i odpoczynek na ławkach oraz wdychanie leczniczych solanek rozpylanych przez fontannę. Otwarte boczne elementy będą miejscem na stoliki i ławki - informuje Urząd Miasta.

Prace przy budowie solanki pochłoną 3,4 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Do Adama H.29.07.2014 11:36

Woda będzie święcona, trwa wokół obiektu podgrzewana, a na osiedlu Łapówkowo powstanie nowa willa.

Gość29.07.2014 8:34

W połowie roku inhalatorium będzie gotowe, a we wrześniu będzie wymagało remontu. Zlecający i nadzorujący prace będzie jednak zadowolony.

Adam H.29.07.2014 6:52

Fontanna i 10 ławek za 3,4 mln......co tam będzie takiego drogiego woda, solanka, ławki z hebanu.....

misiek28.07.2014 22:23

do Gość: parę siłowni na świeżym powietrzu jest, ale osprzętowienie w porównaniu do Żorskich (np. na Bajerówce) jest naprawdę marne.

anty28.07.2014 19:17

wreszcie, w Dębowcu już zbudowali....

Gość28.07.2014 18:00

świetna inwestycja! brakuje jeszcze takich siłowni, co to np w Żorach mają, gdzie starsi ludzie chętnie ćwiczą:) na takie właśnie rzeczy warto wydawać miliony!

Bu28.07.2014 14:55

oczywiście przedwyborcza propaganda

Pokaż wszystkie opinie (8)