Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
1 sierpnia 2014

Knurów-Szczygłowice już prawie w rękach JSW

Knurów-Szczygłowice już prawie w rękach JSW
fot. Przykuta / Wikipedia

Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała już ostateczną umowę przejęcia kopalni Knurów-Szczygłowice od Kompanii Węglowej. Dzięki niej JSW wydobędzie rocznie więcej o 3,8 mln ton węgla.

Spółka była chętna na kupno kopalni już od kilku lat. Ostatecznie po wielu ustaleniach, umowa została podpisana 31 lipca 2014 roku. Cena transakcji wyniosła 1,49 mld zł.

- Kupno sąsiadującej z jedną z kopalń JSW kopalni Knurów-Szczygłowice to dla nas naturalny kierunek ekspansji, który przyniesie wymierne efekty synergii i zapewni dodatkową wartość dla akcjonariuszy - mówi prezes JSW, Jarosław Zagórowski.

Dzięki przejęciu kopalni JSW zwiększy produkcję do 18,5 mln zł węgla od 2019 roku. Spółka z Jastrzębia zamierza również zwiększyć udział węgla koksowego do 80% w perspektywie kilku lat. To przyczyni się do większej rentowności kopalni.

- Została uznana przez analityków międzynarodowej grupy bankowej Citigroup za godziwą dla JSW z finansowego punktu widzenia. By sfinansować transakcję JSW będzie emitować denominowane w złotych i dolarach obligacje, które będą obejmowane przez konsorcjum banków, w ramach ustalonego programu emisji - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość02.08.2014 8:48

Może kupić jeszcze jakiś hotel lub inny obiekt do wyburzenia?

Gość01.08.2014 16:09

a dyrektorem bedzie Slezak i kopalnie zamkną :P

menel01.08.2014 16:09

KW tez wykończyli obligacjami a miało być tak różowo

Gość01.08.2014 11:41

Wydobycie wzroście, a sprzedaż spadnie. Super.

spoko euro koko01.08.2014 11:29

Tak się wykańcza spółki.

górnik JSW01.08.2014 9:51

spółka rośnie w siłę, a akcje spadają.

STOCZNIOWIEC01.08.2014 9:48

To jak wyłowienie przez rybaka na pełnym morzu, daleko od lądu, płynącego drewnianą łodzią słoika pełnego korników - pewna katastrofa dla JSW!

Pokaż wszystkie opinie (9)