Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
7 sierpnia 2014

5 i pół roku więzienia za śmiertelne potrącenie

5 i pół roku więzienia za śmiertelne potrącenie
Tak wyglądało miejsce wypadku z listopada 2013 roku
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Rybniczanin, który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił 17-letnią jastrzębiankę poniesie karę. Wyrok zapadł kilka dni temu.

Zdarzenie miało miejsce 27 listopada 2013 roku. 35-latek jadąc ulicą Libowiec potrącił 17-letnią dziewczynę, która jak się potem okazało, zmarła na miejscu. Jak zeznał mężczyzna, zatrzymał się by sprawdzić co się stało, ale nic nie zauważył. Utrzymywał, że potrącił sarnę. Po kilku dniach policja znalazła sprawcę śmiertelnego wypadku.

Sąd w Jastrzębiu-Zdroju wydał wyrok, w którym skazuje rybniczanina na 5 i pół roku więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę za posiadanie 1 grama substancji narkotycznej. Wyrok jest nieprawomocny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
grozny11.08.2014 18:37

ja za zabojstwo dostalem 6

jojo09.08.2014 21:33

Chodnik powinien powstać i oświetlenie,pobocza prawie zero,można wpaść do rowu lub sobie zęby wybić bo nic nie widać nocą, wiec ludzie spacerują ulicą, a zauważyć takiego nocą 2 metry przed maską,to już loteria czy kierowca da radę zareagować .Jeżdzę tam samochodem często, pieszo rzadko-wolę wybrać inną trasę bezpieczniejszą

only09.08.2014 10:55

Zrobić dodatkowy pas dla rowerzyswtów i pieszych z Ruptawy do Bzia i Pielgrzymowic. Na co czekają urzędasy? Na kolejne ofiary?

w09.08.2014 10:36

Ten wyrok to kpina i przyzwolenie na zabijanie bezbronnych ludzi, należałoby osądzić ten sąd.

kara07.08.2014 19:34

No to mu sypnęli! Pewna Pani w Katowicach była sadzona za zabicie swego dziecka i jakoś znacznie więcej dostała a tu co? zabójstwo to jest zabójstwo i w każdym przypadku bez względu na okoliczności sprawca winien podlegać nie MNIEJ NIŻ 15 lat! a pięć? za dobre zachowanie po 1/2 kary wychodzi na tzw.,,drapane"

polgks07.08.2014 11:16

A na ul.Libowiec nic się dalej nie zmieniło!!!! Auta pędzą, wypadki co tydzień, a Urząd twierdzi, że jest tam za mały ruch pieszy, żeby cokolwiek robić ( a jak ma być, kiedy nie ma po czym chodzić)!!!!

1962 hóls07.08.2014 10:06

Nic tylko chlać, ćpać, zabijać dzieci na ulicach, potem uciec nie udzielając pomocy, bo można wyłapać 15 lat. A po dwóch dniach , jak cię złapią, to już jesteś trzeźwy i nie naćpany i dostajesz wyrok 5 lat. Brawo "polskie niezawisłe sądy"!!! A kibol za odpalenie racy na stadionie albo przeklenstwo dostaje 2 lata!!!! Trzeba z tego kraju jak najszybciej uciekać.