Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
13 sierpnia 2014

Szukali w parku zaginionego. To tylko ćwiczenia

  • Szukali w parku zaginionego. To tylko ćwiczenia
  • Szukali w parku zaginionego. To tylko ćwiczenia
  • Szukali w parku zaginionego. To tylko ćwiczenia
  • Szukali w parku zaginionego. To tylko ćwiczenia
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Strażacy i ratownicy z Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor szukali w minioną niedzielę zaginionego. Były to ćwiczenia zorganizowane przez OSP Ruptawa.

Ćwiczenia strażaków oraz ratowników medycznych odbyły się w 10 sierpnia w Parku Zdrojowym. Brali w nich udział strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruptawie, członkowie Stowarzyszenia ISKRA z Żor oraz Rybnicki Sztab Ratowniczy.

Scenariusz zakładał poszukiwanie młodego mężczyzny, który zaginął na terenie parku. Ostatecznie udało się go znaleźć. Strażacy znaleźli zaginionego, a medycy udzielili mu pomocy i przewieźli karetką do szpitala.

Celem ćwiczeń było poprawienie współpracy między jednostkami ratownicznymi, na wypadek ewentualnej sytuacji kryzysowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie? Spłonął samochód na Śląskiej. Podpalenie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Ochotnik GPR OSP Ruptawa.05.09.2014 15:28

Bardzo się cieszymy że zawodowi mają nas gdzieś,to motywuje nas jeszcze bardziej do doskonalenia naszych umiejętności,zawodowi wy się relaksujcie a my w tym czasie będziemy ćwiczyć, za jakiś czas wam dorównamy,bez tego wspaniałego sprzetu państwowego jesteście tak samo rozwinięci jak my.Zawsze możemy się sprawdzić co powiecie na wyjście do lasu po zaginionego bez psów? Wy zawodowi i my ta pseudo grupa? Chcecie dać nam kosza ?

Gość18.08.2014 17:22

no i w którym miejscu go znaleźli?

471-2118.08.2014 13:23

hehe kolejna amatorska pseudo grupa, używanie loga Państwowego Ratownictwa Medycznego przez osoby nie uprawnione jest zabronione, ba a nawet karane!!!

Do Gość13.08.2014 20:30

Nie, zawodowi przenieśli się na ul. Basenową, tam jest lepiej z relaksacją......

mieszkaniec13.08.2014 19:23

Ćwiczenia, choć nie w pełni oddają rzeczywistość są bardzo przydatne. Wychodzi wtedy wiele niejasności, które można przemyśleć i wstawić do procedury działań. Trenujący uczą się na swych błędach nie szkodząc nikomu. To świetny pomysł. Oby podobne ćwiczenia z różnymi założeniami niesienia pomocy były wpisane do programu działań.

Gość13.08.2014 15:59

zabawa ochotników i nic więcej, a zawodowi dalej relaksują się na ul. Jagiełły?