Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
13 sierpnia 2014

Janusz Buda pierwszym kandydatem na prezydenta

Janusz Buda pierwszym kandydatem na prezydenta
fot. jastrzebie-zdroj.sld.org.pl

Jastrzębski Sojusz Lewicy Demokratycznej jako pierwszy przedstawił kandydata na prezydenta miasta w nadchodzących wyborach samorządowych. Jest nim Janusz Buda.

Janusz Buda od kilku lat jest przewodniczącym SLD w Jastrzębiu-Zdroju. To na swojego lidera postawili działacze jastrzębskiego SLD. Buda będzie kandydatem partii w listopadowych wyborach samorządowych. Kandydat na prezydenta zapowiada, że będzie chciał m.in. zająć się terenami inwestycyjnymi w mieście, ściągnąć inwestorów i polepszyć sytuację na rynku pracy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konwencja programowa SLD - nauka, ekonomia i komunikacja Konwencja programowa SLD - nauka, ekonomia i komunikacja

Jastrzębie bez prawa głosu w MZK? Jastrzębie bez prawa głosu w MZK?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Magik11.11.2014 19:25

Chroń nas Panie od Budy. Miałem okazje słyszeć wypowiedzi tego osobnika. Jak taki sztuczny twór można tak wypromować na prezydenta?

Gabriel Szewczyk30.10.2014 10:10

Do "gość": Proszę zauważyć, iż prawie wszystkie instytucje oraz firmy i sklepy w okolicach Jastrzębia i JSW S.A. funkcjonują dzięki sytuacji finansowej w/w spółki, wiec gdy pogarsza się sytuacja górników to i wszystkich firm oraz sklepów, proszę również zauważyć jak było w Wałbrzychu, gdzie jeszcze w latach 90 kwitł przemysł, budownictwo,oraz różnego rodzaju sklepy, a teraz co? Bezrobocie głód i nędza. JSW S.A. zaczęła od niedawna inwestować w tamtych regionach przejmując np: Koksownię " Wiktoria" dając pracę lokalnym firmą oraz co najważniejsze ludziom, proszę nie twierdzić że liczą się tylko górnicy, liczą się mieszkańcy a górnicy im tylko pomagają w tym "by żyło się lepiej" ! Patrząc na zaangażowanie p. Janusza i biorąc pod uwagę jak rzetelnie podchodzi on do swojej obecnej pracy, myślę że jest on jedynym i słusznym kandydatem, nie pozwólmy aby miastem kierowali ci sami ludzie, bo oni mieli już swój czas, a efekty widać ! Stawiajmy na osoby które naprawdę chcą się wykazać i przede wszystkim są świeże w tych strukturach, może p. Janusz nie jest lokalnym bossem, ale skromnym człowiekiem, który nie potrzebuje rozgłosu, a jego akcje społeczne pomagają ludziom i o to tu chodzi.

Gość30.10.2014 10:09

A wiesz dlaczego jest w Wałbrzychu bieda? Bo nie starano sie sytuacji rozwiazać wcześniej i nie zadbano o to by poza kopalniami coś było. To samo trzeba zrobić tutaj a Pan Buda jak widać skupia się właśnie na kopalni. Kierunek jaki powinniśmy obrać jest inny.

Gabriel Szewczyk30.10.2014 9:42

Do " gość": Proszę pamietać iż prawie wszystkie instytucje w regionie oraz przemysł w okolicach Jastrzębia uzależniony jest od sytuacji JSW S.A., gdy przestaną istnieć kopalnie w regionie to rownież i firmy oraz sklepy w których górnicy zostawiają swoje cieżko zarobione pieniądze znikną lub bedą na skraju upadłości, proszę zobaczyć jaka obecnie jest sytuacja w Wałbrzychu gdzie przecież jeszcze w latach 90 było idealnie a co teraz, mozna sprawdzić ( ubóstwo i bieda na każdym niemalże kroku) Proszę rownież wziaść pod uwagę aktywność pozostałych kandydatów, może i pan Janusz nie jest rozpoznawalnym celebrytą naszego miasta ale przecież nie o to tu chodzi, tylko o nową twarz w strukturach samorządowych, która moze wnieść nowe zmiany i to lepsze. Widząc jego zaangażowanie w pracy oraz społeczne inicjatywy w których bierze udział, mysle, że jest idealnym kandydatem, takich ludzi nam trzeba a nie ciagle ci sami, pozdrawiam

Gość30.10.2014 9:05

Gabriel, tylko po co mu JSW? Przecież to nie jego firma i nic mu do tego więc to jest żaden argument. Pracowników JSW w Jastrzebiu jest chyba okolo 8 tysiecy. A co z resztą ludzi? Jastrzebie ma prawie 90 tys. meiszkanców. Nie ważna bo licza się tylko górnicy? Żałosne rozumowanie. Kazdy patrzy na swój nos... Dlatego wlasnie nie zagłosuje na Budę.

Gabriel Szewczyk30.10.2014 8:49

Osobiście znam pana Janusza Budę, ponieważ współpracuję z nim na co dzień. Uważam że mieszanie z błotem przez niektórych tutaj nie znając go osobiście jest nie na miejscu, moim zdaniem jest idealnym kandydatem na prezydenta naszego miasta, ponieważ zna problemy natury samorządowej oraz nieciekawą perspektywę na przyszłe lata w JSW S.A. Jako długoletni pracownik w/w spółki zna problemy pracowników, oraz ich rodzin, myślę że jako jedyny kandydat ma w sercu ich przyszłość. Nie pozwoli zniszczyć naszych stanowisk pracy, o które walczyli nasi ojcowie a które są niszczone za sprawą cichych układów w "Warszawce". Mam nadzieję że program wyborczy zostanie zrealizowany w 100%. Tego życzę panu Januszowi i mam mieszkańcom. Glosujmy na nowe jutro i nowych ludzi a nie na przeciętność która już była !

Wyborca24.10.2014 14:02

Gościu pewnie jesteś dzieckiem pis-u i ojca dyrektora radia M, że tak się źle wyrażasz o SLD.

Pokaż wszystkie opinie (21)