Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
18 sierpnia 2014

Duża strata JSW w II kwartale. Prawie 253 mln zł

Duża strata JSW w II kwartale. Prawie 253 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Niższe ceny węgla oraz zmniejszenie produkcji były powodem strat Jastrzębskiej Spółki Węglowej w drugim kwartale tego roku. To gorszy wynik niż w poprzednim kwartale.

Ceny węgla koksowego typu hard w drugim kwartale spadły o 16 procent, natomiast węgiel typu semi-soft staniał o 13,5 procenta. Jastrzębskiej Spółce Węglowej udało się sprzedawać węgiel po nieco wyższej cenie niż rynkowa, ale to nie uchroniło jej przed 7-procentowym spadkiem cen.

- Właśnie te kilkunastoprocentowe spadki cen rynkowych węgla, na co spółka nie miała wpływu, były głównym powodem wypracowania straty netto w drugim kwartale w wysokości prawie 253 mln złotych - informuje JSW.

Zmalała także produkcja. W pierwszym kwartale wyniosła 3,18 mln ton, w drugim tylko 2,48 mln ton. Jednak jak zapowiada spółka, produkcja wraca powoli do normy. Teraz JSW koncentruje się na kontroli kosztów.

- Te trudności mamy już za sobą i skala produkcji wraca do dobrego poziomu. Działamy tak, aby obecny i kolejny kwartał przyniosły planowany na ten rok poziom wydobycia, co przełożyłoby się na lepszy wynik - mówi Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Ryl do gość21.08.2014 12:40

Jo jostem zo twoim postulotem!Nom się wszystko należa bo my som bidni.

tss19.08.2014 19:01

Usuńcie prezesa, postawcie swojego człowieka, który da podwyżki i rozkręci przywileje! Niech urwie kurze złote jaja! Pod koniec roku węgiel będzie taki drogi, że będziecie go żreć.

Gość19.08.2014 15:16

skoro są straty to proponuję dać podwyżki górnikom.

starszy górnik18.08.2014 20:13

Pan Zagórowski to prawdziwa kula u nogi w JSW, sytuacja może się zmienić na lepszą po amputacji tej kuli i powrotu do uczciwych i partnerskich układów pracodawcy z pracownikami.

adam18.08.2014 19:09

Dlaczego pan Zagórowski się mści na pracownikach, za to że nie chcą sprzedawać swoich akcji? Plan był taki, że ryle szybko pozbędą się akcji na rzecz wiadomo kogo! A tu kompletna klapa, górnicy dalej trzymają swoje akcje i plan się na powiódł!

do ktos18.08.2014 18:44

A kiedy ostatnio ta druzyna gwiazdeczek zdobyla mistrza polski???

jin18.08.2014 18:38

Padnie siatkówka, padnie reklama i nikt już wtedy w europie nie będzie słyszał o węglu z Jastrzębia. I tyle ryle będą miały.

Pokaż wszystkie opinie (13)