Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
26 sierpnia 2014

JSW w złej kondycji. Wina zarządzania?

JSW w złej kondycji. Wina zarządzania?
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Przedstawiciele związków zawodowych w JSW wystosowały pismo do spółki oraz ministra gospodarki z prośbą o interwencję w sprawie złej kondycji JSW. Według nich to wina zarządzania spółką.

25 sierpnia przedstawiciele NSZZ Solidarność i PZZ Kadra w JSA wystosowali list otwarty. Przekonują w nim, że nie tylko kryzys na rynku jest powodem złych wyników JSW.

- Według naszej oceny istnieje również druga przyczyna nie mniej istotna od tej oficjalnie propagowanej. Tą przyczyną jest sukcesywne zmniejszanie zdolności produkcyjnej w wydobyciu węgla koksowego typu "hard" oraz niewykonanie robót udostępniających złoża w JSW S.A. - piszą w liście.

W 2014 roku nastąpił spadek wydobycia. Jednak jak mówił Jarosław Zagórowski podczas ostatniej konferencji prasowej, skala produkcji wraca powoli do normy. Związkowcy jednak boją się, że wydobycie może spaść na tyle, że przyniesie kolejne straty. Jak mówią, już teraz nastąpił wzrost kosztu jednostkowego tony węgla.

- Po raz kolejny zwracamy się do Rady Nadzorczej i nadzoru właścicielskiego o podjęcie niezbędnych działań w celu odwrócenia tej niekorzystnej, grożącej zapaścią sytuacji w JSW S.A. Nie można zaklinać rzeczywistości, pudrować błędów, które w ostatnim okresie funkcjonowania spółki doprowadziły do tak niebezpiecznej sytuacji - piszą związkowcy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość27.08.2014 16:55

przyszla kryska do matyska a teraz przyjdzie do jarusia

do zenek27.08.2014 11:02

Ale przecież Polska nie jest normalnym państwem i Zagórowski nigdy nie odpowie za swoje czyny.

a27.08.2014 10:13

Zadziwiająca troska zw.zaw. spółka tonie od roku , a oni się dopiero obudzili, zakasać rękawy i do roboty, pokazać my potrafimy, macie doradców, ekspertów, prawników i dopiero teraz otwieracie oczy, wasi koledzy położyli stocznie, no to wy połóżcie spółkę, zaproponujcie Piechocińskiemu sprzedaż Jas-Mosu , za 1,8 miliarda i spółka odżyje, niema się co czepiać Zagórowskiego to człowiek z nadania, a nie górnik i fachowiec, on jest bezpieczny, wzorowo wykonuje polecenia z warszawskiej spółki zwanej czasami rządem.

jo26.08.2014 16:03

Szybko wczas się związki obudziły:)

menel26.08.2014 15:15

dało PSL nam konia trojańskiego w postaci prezesa
gdzie wół pcha się do karocy


http://sjp.pl/karoca  - dla tłuków :)

Gość26.08.2014 14:55

Pozamykać związki to od razu będzie lepiej

zenek26.08.2014 14:29

W normalnym państwie, powtarzam jeszcze raz: w NORMALNYM PAŃSTWIE, taki ktoś jak Zagórowski, już dawno posilał by się więziennym jedzeniem w celi. Niech polska ciemnota dalej głosuje tak jak do tej pory, a będziemy jedynie słyszeć o tematach zastępczych jak kibole, czy wojna na Ukrainie.

Pokaż wszystkie opinie (12)