Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
2 września 2014

OWN "totalnie zaniedbany". Brak koncepcji

OWN "totalnie zaniedbany". Brak koncepcjiWizualizacja OWN z listopada 2010 roku

Mieszkańcy narzekają na pustkę, która panuje na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Tymczasem radny Jerzy Lis (SLD) sugeruje, że byłoby warto przynajmniej uprzątnąć teren OWN-u.

Radny Lis zgłosił interpelację do prezydenta miasta z prośba o interwencję w sprawie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Radnemu nie chodzi o przeciągające się prace nad zagospodarowaniem terenu i "permanentny brak koncepcji", ale o drobne prace mogące poprawić stan OWN-u.

- Co stoi na przeszkodzie wyremontowaniu ławek, uzupełnieniu ich o brakujące deski czy systematycznym opróżnianiu koszy. Można nie czekając na totalną ruinę doprowadzić systemem gospodarczym terenowe schody do użytku, pomalować balustrady, aby nie rdzewiały, skosić trawę - pisze Jerzy Lis.

Radny argumentuje, że takie prace można przeprowadzić niskim nakładem finansowym, a na pewno poprawi to komfort spędzania tam czasu.

- Takim przykładem zagospodarowania są istniejące na OWN korty tenisowe, świadczące o tym, że jeśli się chce to można wiele zrobić - pisze radny.

Prace przy zagospodarowaniu terenu ciągle trwają. Zapisy inwestycji zostały skonsultowane z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego. Zgodnie z zaleceniami rozpoczęto prace nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Jastrzębie-Zdrój na lata 2014-2020.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Kazek13.09.2014 14:58

lata minęły, obietnice ucichły, zbliżają się kolejne wybory na radnych i nasi cudowni "starzy" i nowi radni sie uaktywniają, śmiechu warte , żenada

StS08.09.2014 10:10

Proponuję wyjazd do Karwiny i obejrzeć Park Bożeny Nemcowej. Ostatnie inwestycje to wybudowanie wyspy, a na niej budynku przeznaczonego na gastronomię wraz z zapleczem technicznym. Położono asfalt na ścieżkach dla rolkarzy długości 2,3 km. W tym roku wyremontowano również letnie kino. Dodam, że wyspę utworzone z udziałem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

jastrzębianin05.09.2014 19:06

OWN , Dom Solidarności i powrót linii kolejowej.Pobożne życzenia .Głupi remont ok.10 m. mostka ma trwać 3 miesiące.

Gość04.09.2014 12:11

wyremontować ławki, ogrodzenia, zrobić leżaki drewniane, łąwy, wyremontować restaurację, postawić jakiś letni barek, plac zabaw, kąpielisko przerobić n.p. na wodny plac zabaw dla dzieci. I już. Scena do wywalenia, imprezy muzyczne mogą być w innych miejscach niż las.

Krzysztof820303.09.2014 17:22

Zamiast marudzić że nie mają kasy na remont own to niech lepiej nie startują w wyborach bo na to zawsze mają kasę tylko na bardziej potrzebne inwestycje nie mają takie jest moje zdanie więc nie liczcie że kiedykolwiek na nich zagłosuje bo nie warto tylko obiecanki u nich słychać!

Gość03.09.2014 10:20

Wielka scena to nie, stadion jest, tam mogą być imprezy. Po prostu wyremontować ławki, wyremontować restaurację, obić ją drewnem, zeby ładnie wyglądała, wydzierżawić ją, jest na tyle duża, ze na imprezy okolicznosciowe typu komunie, by się nadała. Albo zrobić tam miejski browar, albo postawić obok drewniane ławy, leżaki drewniane, takie jak są na jednym z placów wrocławskich, i jakiś domek, najlepiej drewniany, zabytkowy, przenieść skadś, z jedzeniem i piciem, latem czynny, do tego jakiś fajny plac zabaw albo można byłoby zrobić mini ZOO, typu strusie, bażanty, kucyk dla dzieci.

mieszkaniec03.09.2014 9:32

Panie urzędniku. A jak konsultujecie sprawę OWN z mieszkańcami, bo nic nie wiemy o koncepcjach. Obiecaliście wyremontować OWN 4 lata temu, przy okazji wyborów. 4 lata mijają I nie wiemy nic.

Pokaż wszystkie opinie (14)