Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°17°
4 września 2014

Jastrzębianie chcą badać się alkomatem

Jastrzębianie chcą badać się alkomatem
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Od początku roku do jastrzębskiej komendy zgłosiło się ponad tysiąc osób, które chciały dobrowolnie sprawdzić swój stan trzeźwości zanim wsiądą za kierownicę.

Kierowcy zgłaszali się na badanie głównie w weekendu i święta. Łącznie w 2014 roku jastrzębską komendę odwiedziło 1002 osoby. W większości przypadków alkomat nie wykazał w ich organizmach obecności alkoholu. Przypuszczenia potwierdziły się tylko u 39 osób. Rekordzistą był mężczyzna, u którego wykryto 2,5 promila.

- Mimo, że każda z osób, która dobrowolnie chce poddać się badaniu na alkomacie jest przez stróży prawa legitymowana, nie grożą jej żadne konsekwencje prawne - informuje policja.

Policja jednak informuje, że nawet jeśli alkomat nie wskazuje alkoholu to zdolność do prowadzenia pojazdu osoby, które dzień wcześniej piła alkohol może być ograniczona. Złe samopoczucie i zmęczenie psychiczne znacznie zwiększa ryzyko wypadku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Strzelają do mnie w nocy. Na pomoc!" "Strzelają do mnie w nocy. Na pomoc!"

Narkotykowe żniwa policjantów Narkotykowe żniwa policjantów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
rozczarowany11.10.2014 19:50

Mnie odprawiono z kwitkiem. Na posterunku usłyszałem pytanie "Kto powiedział, że na komendzie można sprawdzić się alkomatem", odpowiedziałem, że w telewizji została podana taka informacja. Na co usłyszałem "telewizja kłamie" i że mam sobie iść. Nasza komenda to dno, nie dość że nic nie robią, nigdy ich nie ma kiedy są potrzebni, to w dodatku swoją postawą na komendzie dają wybitnie do zrozumienia gdzie mają obywatela, mówię o ogóle, a nie pojedynczych wyjątkach, które mogą z dumą nosić odznakę.
Polecam alkomaty chociażby te jednorazowe, nie maja super dokładności, ale jak ktoś naprawdę nie zna swojego stanu, to takie małe coś przedstawi mu ogólny obraz sytuacji.

ja06.10.2014 17:55

A w policji niby dużo mają roboty. Jak byłem, to siedzieli i pieprzyli o dupie Maryny, a i tak badanie z wielkim fochem.

Do Justyna06.09.2014 0:36

Do @Justyna:
To idź do Straży Miejskiej, byłem 3 razy i 3 razy od razu zostałem przebadany, bez problemu, bez ohów itp.
W sumie niewiele mają tam do roboty, więc pewnie dlatego nie narzekają :D

misiek05.09.2014 15:03

do on: teoretycznie zawsze może się zdarzyć, że musisz gdzieś jechać na drugi dzień (tak nagle), stąd możliwość przebadania się.

jastrząb05.09.2014 10:28

Piłeś nie jedż , nie piłeś wypij proste

Justyna05.09.2014 9:25

a ja byłam na komendzie 2 razy i oba dwa razy odfuknięto na mnie że wymyślam i kazano czekać 30 min - co skutecznie mnie zniechęciło!! porażka

on05.09.2014 8:57

.........Złe samopoczucie i zmęczenie psychiczne znacznie zwiększa ryzyko wypadku.....

teoretycznie nie powinienem jeździć wogóle... praca po 12h godz dziennie też tak wpływa...
każdy powinien sam ocenić czy jest na tyle przytomny aby jechać..

a poza tym jedna złota zasada
JEŻELI JUTRO MUSZE GDZIEŚ JECHAĆ DZISIAJ NIE PIJE