Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
5 września 2014

Gra miejska w Jastrzębiu? Tak. Na cześć Sławika

Gra miejska w Jastrzębiu? Tak. Na cześć Sławika

19 września w naszym mieście odbędzie się gra miejska poświęcona postaci Henryka Sławika. Zapisy trwają do 16 września. Łączna pula nagród to 2 tys. zł.

Gry miejskie są coraz popularniejsze. Tym razem taka gra zostanie zorganizowana w Jastrzębiu-Zdroju. Rozgrywkę proponuje Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach we współpracy z Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości z Chorzowa.

Gra "Ludzie drogowskazy: Henryk Sławik" rozpocznie się o godzinie 10:00 przed halą widowiskowo-sportową. Osoby chętne to wzięcia udziału w zabawie muszą się zgłosić do 16 września pisząc maila na pr@rok.katowice.pl lub dzwoniąc na 32 251 75 63. Należy mieć ukończone 16 lat i posiadać smartfon z dostępem do internetu.

- Nasza gra od tradycyjnych różni wykorzystaniem smartfonów w rozgrywce – mówi Joanna Żyta z GWSP – Bezpłatnie zainstalowana aplikacja pozwala wejść do gry. Zasada jest prosta, uruchamiamy aplikację, pojawia się podpowiedź w jakie miejsce należy się udać, tam czeka kod QR, po zeskanowaniu go wyświetla się pytanie, na które należy odpowiedzieć poprawnie, aby móc przejść dalej. Dodatkowym zadaniem będzie uzupełnienie krzyżówki dotyczącej Sławika, co uatrakcyjni grę.

Pula nagrod to 2000 zł, w tym bony zakupowe, gry planszowe, książki i inne. Szczegóły można znaleźć na ludziedrogowskazy.pl.

Zobacz też: Dobiegli do Mauthausen i uczcili pamięć Sławika

Polub i udostępnij
Czytaj też

Masz telefon? Zagraj w grę miejską! Masz telefon? Zagraj w grę miejską!

Ratował polskich Żydów na Węgrzech. W Budapeszcie ma swój pomnik Ratował polskich Żydów na Węgrzech. W Budapeszcie ma swój pomnik

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Janek08.09.2014 9:37

do Gość pisanie z małej litery nazwisk jest celowe

Gość07.09.2014 19:13

Świetny pomysł z takimi grami. Widziałem gry w Warszawie i W Trójmieście.
Do Janka: Proszę się podszkolić w pisaniu poznając duże litery. Jest coś takiego! Żeby je poznać wystarczy spytać dzieci z podstawówki. Dodatkowo informuję, że gra dotyczy innej osoby o nazwisku Sławik. Nie chodzi o żyjącego teraz i działającego w Radzie Miejskiej.

Janek05.09.2014 19:55

Mamy jednego sławika to może on z janeckim i matusiakiem zagrają

przemkoprzemko05.09.2014 13:58

Młodzież będzie w szkole, a ja w pracy. I jak tu wziąć udział?!