Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
8 września 2014

7-latek potrącił kobietę. 67-latka w szpitalu

7-latek potrącił kobietę. 67-latka w szpitalu
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W minioną sobotę policjanci interweniowali przy niecodziennym zdarzeniu. 7-letni chłopiec jadąc rowerem potrącił 67-latkę. Kobieta została przewieziona karetką do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce 6 września w popołudnie na ulicy Podhalańskiej. Jadący rowerem wraz ze swoim ojcem 7-latek potrącił kobietę. Zderzenie z rowerem okazało się na tyle poważne, że 67-latkę z urazem ręki przewieziono do szpitala, gdzie pozostała na oddziale ortopedii. Zarówno chłopiec, jego opiekun, jak i piesza byli trzeźwi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów na DGP Zderzenie samochodów na DGP

Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnię Straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w latarnię

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
taa10.09.2014 8:30

Ludzie. Można się teraz wykłócać o to, kto ma racje, kto nie zna przepisów etc. W każdej grupie społecznej, czy to rowerzystów, kierowców, motocyklistów, czy też, UWAGA, pieszych znajdzie się cielepa, która będzie utrudniać przemieszczanie się innym. Idąc pieszo, idę tylko i wyłącznie po chodniku, jak chcę przejść przez ścieżkę dla rowerów to rozglądam się jak na pasach! Za to kiedy jadę rowerem często spotykam ludzi spacerujących całą szerokością chodnika łącznie z pasem przeznaczonym dla rowerzystów, w ogóle nie zważających na to, że jadę rowerem!! Szanujmy się wzajemnie! Nie właźcie na ścieżki rowerowe idąc pieszo, nie wjeżdżajcie na chodnik dla pieszych jadąc rowerem!

Gość09.09.2014 12:48

Rowerzysta jeździ na rowerze, a na czym jeździ roweżysta? Zapomniałeś o drobnym szczególe: "Kierujący rowerem, korzystając z chodnika lub drogi dla pieszych, jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym."

gienek_z_tauzena09.09.2014 2:50

Gdyby dzieciak był pod wpływem to pewnie zatrzymano by mu uprawnienia na prowadzenie rowerka i groziła by mu sprawa w sądzie. Znając życie tłumaczyłby się, że zjadł sfermentowane żelki...

Roweżysta09.09.2014 0:15

Jak nie znasz przepisów to się nie wypowiadaj wszechwiedzący.

Zgodnie z artykułem 2 Kodeksu Drogowego dziecko do lat dziesięciu kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku.

Osoba dorosła opiekująca się dzieckiem może iść obok niego po chodniku, lub jechać na rowerze - także po chodniku. Artykuł 33 punkt 5. dopuszcza jazdę na rowerze po chodniku osoby dorosłej, właśnie w przypadku, kiedy opiekuje się dzieckiem do lat 10.

Podsumowując: dzieci do lat 10 mogą kierować rowerem pod warunkiem że:

są pod opieka osoby dorosłej
jazda odbywa się po chodniku

gość09.09.2014 0:06

Policja badała 7-latka alkomatem?

Gość08.09.2014 22:43

Nie no 7-latek mial 3 promile he he he

Gość08.09.2014 21:06

Rowerzyści nie znają przepisów i jeszcze bezczelnie dzwonią na pieszych idących chodnikiem. Nic dziwnego, przecież policja jest głucha i ślepa, jedynie co na nią działa to widok siedzącego na ławce przestępcy pijącego piwo.

Pokaż wszystkie opinie (9)