Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
9 września 2014

Andrzej Matusiak kandydatem na prezydenta z PiS

Andrzej Matusiak kandydatem na prezydenta z PiSOd lewej: Szymon Klimczak, Iwona Domagała, Tadeusz Sławik, Andrzej Matusiak
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębskie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swojego kandydata na prezydenta miasta. Jest nim Andrzej Matusiak, ale nie wykluczone, że PiS poprze jednak Mariana Janeckiego.

Do nadchodzących wyborów PiS nie będzie szło samo. Dołączą do niego Solidarna Polska, Polska Razem i Polskie Stronnictwo Ludowe. Mimo wcześniejszego podziału prawicy, podobieństwa programowe zdecydowały o wspólnym starcie w nadchodzących wyborach samorządowych.

Kandydatem listy PiS na prezydenta miasta jest Andrzej Matusiak. Jak sam jednak zaznaczył, nie wykluczone, że PiS poprze jednak prezydenta Mariana Janeckiego. Rozmowy na ten temat wciąż trwają.

- Trwają rozmowy z naszym koalicjantem. Jak to w polityce bywa, może być różnie. Na dzień dzisiejszy jestem kandydatem na stanowisko prezydenta miasta Jastrzębia-Zdroju - mówił Andrzej Matusiak.

Rozmowy ze Wspólnotą Samorządową są toczone nie tylko na temat poparcia dla aktualnego prezydenta. Ugrupowania rozmawiają również o programie wyborczym. Jak ocenił Tadeusz Sławik (PiS), współpraca ze Wspólnotą Samorządową przynosi efekty i obie strony chcą ją kontynuować.

W wyborach samorządowych, oprócz Andrzej Matusiaka, swoje kandydatury na prezydenta miasta potwierdzili już Janusz Buda (SLD), Sławomir Żmudziński (NPW-NP) i Anna Hetman (PO). Obecny prezydent jeszcze oficjalnie nie potwierdził swojego startu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Anna Hetman wygrywa w I turze. To oficjalne wyniki Anna Hetman wygrywa w I turze. To oficjalne wyniki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (61)
Wyborca26.09.2014 8:04

Z pewnych źródeł wiem, że Tarasiewicza czas się skończył. Na wielu frontach listy wyborcze dla niego zostały zablokowane na amen. Nawet tzw. siedniogłosowy kandydat WS Żmudziński też mu szlaban postawił. Wiem z pewnych źródeł, że rozmowy o blokadzie trwały na wielu płaszczyznach wyborczych od lewicy po prawicę i to z ogromnym sukcesem. Wreszcie Jastrzębie odetchnie z ulgą od populisty Tarasiewicza. PiS blokując sprytnie start Tarasiewicza otworzył furtkę do spełnienia marzeń dla Pana Zbyszka S. z WS, zwanego niesłusznie przez Myślera kamerzystą.

Gość12.09.2014 21:47

Brat Andrzeja Matusiaka - Grzegorz - w swoim biurze poselskim zatrudnia przestępcę. Kandydat nie nadaje się absolutnie na ten stołek prezydenta!!!! Natomiast Szymon Klimczak zawarłby nawet porozumienie z diabłem by dostać się do rady miasta. Dopiero krytykował PiS i Matusiaków, a teraz włazi im do życi. Warszawka poznała się na nim i teraz szuka szczęscia w Jastrzębiu. Niech najpierw zajmie się nauką, a nie polityką - typowy dyrygent bez talentu.

Gość12.09.2014 16:37

Ja myślę, że Szymonek by nawet z diabłem kompromis zawarł, byle ten tylko dał mu miejsce na swojej liście...

D.A.12.09.2014 14:08

Ja myślę że Pan Klimczak by i Palikota poparł jakby tak ktoś chciał, on nie ma swojego zdania - jego zdanie jest takie JAKIE LUDZIE CHCĄ USŁYSZEĆ ! Panie Klimczak NIKT TUAJ NIE WIERZY ŻE ROBI PAN TO DLA IDEI, ROBI TO PAN DLA KORYTA

Iza12.09.2014 14:02

I jeszcze brat tego kandydata zatrudnia w swoim biurze poselskim kryminalistów związanych z gangami hazardowymi.

Gość 11.09.2014 21:20

Ani pisać ani czytać ani wysłowić ten poseł to jeszcze troszkę przyzwoitości ma,a ten to gburowaty i bardzo ha...i zły człowiek

York11.09.2014 14:27

jEŚLI W sztabie bydzie Klimczak to przegrana gwarantowana :)

Pokaż wszystkie opinie (61)