Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
16 września 2014

Budowa inhalatorium w parku już ruszyła

  • Budowa inhalatorium w parku już ruszyła
  • Budowa inhalatorium w parku już ruszyła
  • Budowa inhalatorium w parku już ruszyła
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od kilku dni robotnicy pracują przy budowie inhalatorium solankowego w Parku Zdrojowym. Obiekt ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

Obiekt nawiązywać będzie do dawnej, rozebranej po II wojnie światowej kolumnady. Ze względu na zabytkowy charakter parku, kształt i detale architektoniczne mają oddawać wizerunek zbliżony do pierwowzoru.

- Aby spełnić wymagania co do współczesnej funkcji, ścianami i szklaną fasadą wydzielono centralną część kolumnady. Ta stanowić ma inhalatorium wód solankowych umożliwiające spacer i odpoczynek na ławkach oraz wdychanie leczniczych solanek rozpylanych przez fontannę. Otwarte boczne elementy będą miejscem na stoliki i ławki - informuje Urząd Miasta.

Prace przy budowie solanki pochłoną 3,4 mln zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni Laptopa i smartfon doładujesz koło tężni

Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym? Co dalej z budynkiem Łazienek III w Parku Zdrojowym?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Do wiejskich hejterów19.09.2014 13:18

Niech budują jakąkolwiek kulturę i architekturę z pierwotnych lat Zdroju.
Temu miastu to potrzebne. Narzekacie tylko, a to akurat jest dobra inwestycja.
Rozumiem, że ryle i reszta okolicznych wsi wolałaby kolejne centrum handlowe i cztery biedronki?
Przynajmniej ktoś przyjedzie do tej dziury i zobaczy coś nowego, interesującego.

pytek19.09.2014 6:41

Super centrum miasta?????? hahahahaha
którego miasta ja się pytam

do Basia.17.09.2014 11:28

komu to potrzebne? N.p. twoim dzieciom albo i Tobie. W dzisiejszych czasach, gdy pełno różnego rodzaju uczuleń to jest bardzo potrzebne, nie trzeba będzie jechać nad morze, zeby się podleczyć.

Ze wsi.16.09.2014 18:33

Właśnie wróciliśmy z zebrania z sołtysem i przedstawicielem Urzędu Miejskiego.Sprawa dot.funduszu sołeckiego na 2015r.No i fajnie.Przyjechała jakaś p.Bożenka,która nie potrafiła udzielić fachowej odpowiedzi w kluczowej sprawie.Oto dowód szacunku dla nas wieśniaków ze strony miasta.Przez niekompetencję rzeczonej p.Bożenki,zebranie może zostać uznane za nieważne a fundusz przejdzie koło nosa.Mam w d+pie takich ludzi,którzy nie szanują innych.!!!!!!!!!!!!!!!

Ze wsi.16.09.2014 16:25

Do Nika i innych.---Czy tradycją jest,aby dyskryminować dzieci ? Tak to prawda,że na Moszczenicy nie mamy nic!!!!!!!! Przyjedzcie,zobaczcie !!!! A jeszcze panowie z ratusza chcą nam wybudować 2 budynki socjalne.Odkąd pamiętam,są 4 familoki a w nich ci ,którzy są problemowi.Zamiast sobie lać szampana a nam pomyje--podzielmy się po połowie panowie z MIASTA.

Nika16.09.2014 15:42

Myślę, że inwestycja jest potrzebna miastu, nawiązuje do starszej tradycji miasta. Dla blokersów historia się zaczęła od blokowisk, ale miasto było uzdrowiskiem i tężnia solankowa jest świetnym pomysłem. Szokują koszty, ale nie jestem specjalistą, to nie będę nic więcej pisać w tym temacie. Ale cieszę się, że miasto będzie miało coś więcej z tożsamości niż Solidarność.

Basia16.09.2014 15:12

GOŚCIU-pewnie nie ruszasz się poza centrum i to Ci wystarcza.Tak,zgadzam się-centrum jest piękne.Ale JZ to także sołectwa.Jedne wychuchane przez prezydenta,natomiast inne totalnie zaniedbane.Są w centrum place zabaw,alejki spacerowe,siłownie na świeżym powietrzu,co kawałek ławki itd itdA w sołectwach co? a nic ! (nie dotyczy Bzia ).Centrum w nocy nawet lśni-w sołectwach są ulice prze których nigdy nie świeciły latarnie,pomimo że jest to teren zamieszkały.Nie ma chodników-pomimo że dzieci chodzą do szkoły.Te "głupie" 3mln,zmieniły by standard życia tysięcy ludzi a nie tylko wybrańców.

Pokaż wszystkie opinie (12)